Mersin'de kavgayı ayırmak isteyen öğretim görevlisi öldürüldü

Mersin Anamur'da meydana gelen olayda, kavgayı ayırmak isterken bıçaklanan öğretim görevlisi İbrahim Kaan Tekin hayatını kaybetti. 

Yayınlanma Tarihi: 25.01.2021 13:30
Değiştirme Tarihi: 25.01.2021 13:30
Mersin'de kavgayı ayırmak isteyen öğretim görevlisi öldürüldü

Cerenler mevkiinde meydana gelen olayda, iki taraf arasında henüz bilinmeyen bir nedenle bıçaklı kavga çıktı. Bu sırada olay yerinde bulunan Tarsus Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Pazarlama Bölümü Öğretim Görelisi İbrahim Kaan Tekin, kavgayı ayırmak istedi. Bu sırada aldığı bıçak darbeleri ile ağır yaralanan Tekin, hastaneye kaldırıldı. Ancak yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olaydan sonra kaçan şüphelileri arama çalışmaları sürüyor.

"BÜYÜK ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ"

Olaydan büyük üzüntü duyduklarını ifade eden Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, "Üniversitemizin Meslek Yüksekokulu öğretim görevlilerinden İbrahim Kaan Tekin'in vefatının derin üzüntüsü içindeyiz. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabırlar dileriz. Öğretim görevlimiz, genç, çalışkan, güler yüzlü ve işini severek yapan bir hocamızdı. O aramızdan ayrıldı, geride büyük bir boşluk bıraktı. Biz onu çok iyi bilirdik, ondan razıydık. Haklarımız helal olsun. Mekanı cennet olsun" açıklamasını yaptı. 

(İHA-AA)