Memur ve emekli zammı ne kadar oldu? İşte 2021 memur ve emeklilerin zamlı maaş listesi

Memur ve emekli zammı ne kadar oldu? Sorusunun yanıtını merak eden binlerce memur ve emekliye müjdeli haber geldi. Aralık ayı enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından memur ve emekli zamlarının yüzde kaç olduğu açıklandı. Peki, memur ve emekli zammı ne kadar oldu? İşte 2021 memur ve emeklilerin zamlı maaş listesi.

Yayınlanma Tarihi: 04.01.2021 13:15
Değiştirme Tarihi: 04.01.2021 13:15
Memur ve emekli zammı ne kadar oldu? İşte 2021 memur ve emeklilerin zamlı maaş listesi

Yüz binlerce memur ve emekli vatandaşın merakla beklediği aralık ayı enflasyon rakamları bugün açıklandı ve yapılacak zam miktarları belirlendi. Memur ve emekli maaşlarına son 6 aylık enflasyon rakamlarına göre 7.36 oranında zam yapılacak. Emekliler, Ocak-Haziran döneminde maaşlarını yüzde 8.36 zamlı alacak. Zamla birlikte ek ödeme de artacak. İşte zamlı maaşlar.

MEMUR VE EMEKLİ ZAMMI NE KADAR OLDU?

Enflasyona göre memurların maaşına yüzde 7.36 oranında zam yapılacak. Yeni zamla birlikte en düşük memur maaşı aile yardım ödeneği hariç 4459 TL’ye çıkacak. Emekliler, Ocak-Haziran döneminde maaşlarını yüzde 8.36 zamlı alacak. Zamla birlikte ek ödeme de artacak.

Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.

Toplu sözleşmeden kaynaklı olarak geçen yılın ikinci yarısında yüzde 4 zam alan devlet memurları, aralık ayında TÜFE'nin sabit kalması veya aylık enflasyonun yüzde 3,03'ten fazla düşmemesi halinde enflasyon farkı alacak. Memurlara toplu sözleşme gereği bu yılın ocak ayında yüzde 3 zam da verilecek.
Toplu sözleşme gereğince enflasyon farkı 6 aylık dilimler halinde hesaplanıyor. 2020'nin ilk 6 ayında enflasyon yüzde 5,75 olmuş, bu nedenle söz konusu dönem için belirlenen yüzde 4 toplu sözleşme zammına ek olarak enflasyon farkı memur maaşlarına yansıtılmıştı.

Öte yandan, SSK ve Bağ-Kur emeklileri de maaşlarını geçen yılın son 6 aylık enflasyonu oranında zamlı alacak.

MEMURLARA ZAMLI MAAŞ ÖDEMELERİ 15 OCAK'TA

Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak.

İŞTE ZAMLI EMEKLİ MAAŞLARI

Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.