Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Melo'nun Cezası Açıklandı!

Melo'nun Cezası Açıklandı!

Galatasaraylı Felipe Melo'ya Beşiktaş maçındaki tükürme eyleminden dolayı 4 maç ceza verildi.

31.01.2013 18:46

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaraylı futbolcu Felipe Melo'ya Beşiktaş mücadelesinde rakibine tükürdüğü gerekçesiyle 4 resmi müsabakadan men cezası verdi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun aldığı karar şöyle:

"GALATASARAY A.Ş.’nin, 27.01.2013 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş. - BEŞİKTAŞ A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 10.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. sporcusu FELIPE MELO DE CARVALHO’nun, rakip takım sporcusuna tükürmesi nedeniyle takdiren 4 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ve 10.000 PARA CEZASI ile cezalandırılmasına" karar verilmiştir.İKİNCİ BAŞKAN DÜRÜST: "CEZA AĞIR, ADİL DEĞİL" Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Melo'ya verdiği 4 maçlık cezaya itiraz için Tahkim Kurulu'na başvuracaklarını söyledi. Cezanın ağır olduğunu vurgulayan Dürüst, "Ceza adil değil. Oyuncumuzun tükürmediği ortada. Sonuna kadar hukuksal hakkımızı kullanacağız. Hukukçularımız gerekli çalışmayı hazırladı. Kesinlikle Tahkim Kurulu'na başvuruyoruz" dedi. Fenerbahçeli futbolcu Raul Meireles'e verilen cezayla ilgili bir soru üzerine de Dürüst, "Hiçbir kulübün cezası bizi ilgilendirmiyor. Biz sadece kendi oyuncumuzla ilgili konuşuruz" yanıtını verdi.

Yorumlar | 0
üye profil