Ankara'ya Boğaz sözü verdi!

Ankara'ya Boğaz sözü verdi!
Yayınlanma Tarihi: 06.02.2014 18:02 | Değiştirme Tarihi: 06.02.2014 20:31

AK Parti Ankara Belediye Başkan Adayı Melih Gökçek Ankara'da kampanyasını başlatıyor. "Seçim sürecinde bol keseden atanlar var, seçim kampanyalarını hizmet üretmek üzerine değil, karalamak üzerine kurmuşlar. Onların yaptığı tek bir şey var; yalan atmak, iftira atmak, milli birliğimiz ve kardeşliğimiz hedef almak. Ancak ben bugün bu konulara girmeyeceğim, siz zaten olan biteni biliyorsunuz.

Ben bugün Ankaramızı 2023 hedefine ulaştıracak yepyeni projelerimizden bahsedeceğim.

Pek çok projemiz var, ama size bugün sadece 18 tanesini açıklayacağım.

1. projemiz Avrupa'nın en büyük parkı ANKA Park. Toplam 100 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak. Amacımız orayı 12 ay boyunca turizme açık tutmak. Alanda toplam 1200 tane küçüklü büyüklü oyuncak var, bu bir rekordur. içerisinde dinazor sinemaları, müzeleri bulunuyor. Savaşan Transformer'lar, 360 derece Ankara ve Türkiye sinemaları. Yeni Mahalle birinci duraktan itibaren ücretsiz ulaşım sağlıyoruz. İlk yıldan itibaren 5 milyon ziyaretçiti hedefliyoruz, hedef 10 milyon.

2. projemizi Ankara Boğazı... Ankara'ya deniz getirmek imkansız ancak artık Ankara'nın da boğazı olacak. İmrahor vadisinde 1.etapta yer alacak 11 bin metrekarelik dev alan... Ankara'nın imajına inanılmaz bir katkı sağlayacak. 5 senede bitmesini planlıyoruz.

3. proje havaalanı metro projesi, Başbakan'ın Ankara'ya hediyesi olacak. Hedef önümüzdeki 5 yıl içerisinde bitirmek.

4. projemiz teleferik otobüs projesi... Otobüs teleferikler karayollarının yetersizliği nedeniyle pek çok Avrupa ülkesinde var. Teleferik otobüsleri Adliye Sarayı'nın oraya yapamayı planlıyoruz. Bu şekilde trafik rahatlayacak.

5. projemiz belediye başkanı olarak beni en çok heyecanlandıran projelerinden bir tanesi. Kuzey Ankara'ya Cumhuriyet tarihinin en mükemmel camisini ve kültürel merkezini yerleştiriyoruz. Cumhuriyet döneminin en iddialı camiisi olacak. 130 bin metrekare kapalı alanı olan camiinin ihalesi yapıldı, hafriyatı başladı.

6. büyük projemiz fuar alanı projesi... Halen uçakların fuar alanına girebileceği yolu bulunan toplam 50 bin metrekare açık, 50 bin metrekare kapalı alanı olan bir fuar alanı... Hedefimiz 2014 yılında fuar alanını açmak.

7. proje İnanç ve Tarih müzesi projesi... 4 bölümden ulaşıyor, Ferman müzesi, tarih müzesi, bilim müzesi ve en önemli bölüm Kur'an mucizeleri müzesi. Ankara'ya yılda en az 3 milyon turist getirecek olan bu proje müthiş bir atılım olacak inşallah.

8. proje termal su projeleri... Ankara'nın dört bir yanında termal su kaynaklarının kullanılmasını amaçlayan bir proje. Ankara termal turizmle taçlanacak.

9. proje çok amaçlı kongre merkezi projesi... Yapılacak olan gösteri merkezi çok amaçlı olarak kullanılacak.

10. proje Ankara'nın simge projesidir. Adı 333 Ankara... 333 metre yüksekliğinde yapılacak olan bina Avrupa'nın en yüksek binası ve Ankara'nın simgesi olacak. Binada oteller, restoranlar ve iş yerleri olacak.

11. proje Ankara'ya yeni katılan ilçelerimize büyük bir müjde taşıyor. Tarımsal ve hayvansal kalkınma projesi... Tarım ve hayvancılığın teşviki düşünülüyor. Özellikle belediye şirketi devreye sokularak tarım ve hayvancılığın geliştirilmesini planlanıyor. Köylerimiz zenginleştirilecek.

12 proje Eryaman stadı... Gençlik ve Spor Bakanlığı Ankara'da 43 bin kişilk yeni bir stadın inşaasına bu yıl başlıyor. 15 bin kişilik daha küçük başka bir stad daha yapılacak.

13. proje manevi mimairımız Hacı Bayram-ı Veli Camii ve çevresini yenileme projesi... 2014 yılında çevre düzenleme işleri bitmiş olacak. Ayrıca Türkiye'nin en modern kapalı dolmuş durakları ve Hacı Byram kongre salonunu da tamamlamış olacağız.

14.proje: Aile yaşam merkezleri hizmete girecek. Çocukların, gençlerin, hanımların, engelli ve yaşlıların yararlanacağı sosyal, kültürel faliyetlerde bulunacağı merkezler yapılacak.

16.proje: Rekreasyon alanı yapacağız 8 tane var. İki tanesinin yapımı devam ediyor. 1 tane daha eklyeceğiz. Çubuk Bir barajının etrafı piknik alanları olacak.

17.proje : Çam Koru rekrasyon alanı. Yaz kış bütün vatandaşlarımıza hizmet verecek rekrasyon alanı olacak.

18.proje: Yeni Mamak projesi. Kentsel dönüşüm kampanyası çerçevesinde 5000 bin konut yapılacak. Bir kısmının anahtarlarını verdik. Mamak'ın makus talihini yeneceğiz.

Survivor 2019 29.bölüm tanıtımı

Survivor Türkiye Yunanistan’da bugün eleme heyecanı yaşanacak. 19 mart 2019 Survivor’da kim elenecek? Sorusu merak konusu olurken, Survivor Türkiye Yunanistan’ın 29.bölüm tanıtım fragmanı yayınlandı. 29.bölümde neler olacak?

Survivor 2019'da 'Siyah mı beyaz mı?' oyununu kim kazandı?

Survivor Türkiye Yunanistan'da 18 mart pazartesi günü 'Siyah mı beyaz mı?' oyunu oynandı. Araba ödülünü kazanmak için Dimitra'nın takımı 'Siyah mı beyaz mı?' oyununa kaldı. Peki, otomobili kim kazandı?

Survivor 2019’da araba ödülünü kim kazandı?

Survivor Türkiye Yunanistan’da 28.bölümde yarışmacılar araba için mücadele etti. Araba ödülü tüm yarışmacının istediği bir ödül. Peki, Survivor Türkiye Yunanistan’da araba ödülünü kim kazandı? Arabayı hangi yarışmacı aldı?

Survivor 2019 28.bölüm ödül oyununu kim kazandı?

Survivor 2019’un 28.bölümünde ödül oyununda Türk ve Yunan takımı karşı karşıya geldi. Peki, ödül oyununu kim kazandı? Oyun öncesinde birer tane ödül kekinden tadan yarışmacılar oyuna moralle başladı.