Melek İpek davasında flaş gelişme! İşkenceci kocasını öldürmüştü

Antalya'da yaşayan 2 çocuk annesi Melek İpek, kendisine çıplak halde kelepçeli işkence yapan eşi Ramazan İpek'i öldürmüştü. Avukatları, İpek için "Örselenmiş kadın sendromu" raporu alınması için başvurdu. 

Yayınlanma Tarihi: 23.02.2021 10:02
Değiştirme Tarihi: 23.02.2021 10:02
Melek İpek davasında flaş gelişme! İşkenceci kocasını öldürmüştü

Melek İpek, kendisine işkence uygulayan, çocukları önünde hem şiddet hem de naylon iple bağlayarak tecavüzde bulunan kocasını öldürdüğünü itiraf etmiş ve ifadeleriyle tüm Türkiye'nin gündemine oturmuştu.

İpek'in davasında yeni bir gelişme yaşandı. Avukatlar, İpek hakkında "Haksız tahrik altında kasten öldürmek" suçundan dava açılan 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesine verdikleri dilekçede İpek'in kocasından devamlı fiziksel, duygusal ve cinsel şiddet gördüğü, psikolojik durumunun bozulduğu için ceza sorumluluğunu kaldıran veya azaltan bir unsur olduğuna dikkat çekti.

İŞKENCE YILLARDIR DEVAM EDİYORDU

Melek İpek'e işkencenin yıllardır devam ettiğini de vurgulayan avukatlar, bu nedenle uygulanan şiddetin süresine, ağırlığına, geçmiş ruhsal travmalarına bağlı olarak travma sonrası stres bozukluğuyla beraber veya devamında, örselenmiş kadında majör depresyon rahatsızlığının oluştuğunu anlattı.

(Sabah)