Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Meireles'ten hakeme el hareketi

Fenerbahçe'nin Portekizli futbolcusu Raul Meireles'in, 2014 FIFA Dünya Kupası maçında hakeme yaptığı el hareketi ortalığı karıştırdı.

17.06.2014 09:02

2014 FIFA Dünya Kupası G Grubu'nda Almanya ile Portekiz arasındaki karşılaşmayı yöneten hakem Milorad Mazic'in 37. dakikada Portekizli oyuncu Pepe'ye kırmızı kart göstermesi sonrası Meireles'in yaptığı el hareketi tartışmalara yol açtı. Televizyon ekranlarına yansıyan bu hareket sonrası FIFA'nın Fenerbahçeli oyuncu hakkında disiplin soruşturması açacağı öne sürüldü. İspanyol basını, Portekizli yıldızın en az iki maç ceza alabileceğine dikkat çekti.

Portekiz cephesinden açıklamaAlmanya'nın Portekiz'i 4-0 mağlup ettiği karşılaşmada, Pepe'nin gördüğü kırmızı kartın ardından yaptığı el hareketiyle gündeme bomba gibi düşen Raul Meireles'i  Portekiz Futbol Federasyonu savundu.Portekiz Futbol Federasyonu yaptığı açıklamada "Raul Meireles'in karşılaşmanın hakemine yaptığı iddia edilen el hareketi tamamen bir yanlış anlaşılmadır. Meireles o el hareketini Bruno Alves'e, teknik direktör Paulo Bento'nun kenardan verdiği taktikleri anlatmak için kullandı. Meireles o el hareketiyle kendisinin kalan dakikalarda stoper bölgesinde oynayacağını ifade etmek istedi." denildi.
Yorumlar | 0
üye profil