Mehmet Hanifi Kutlar: Türk izleri Batı Afrika’ya yayılıyor

Mehmet Hanifi Kutlar, 30’a yakın sağlık merkeziyle temaslarda bulunmak için, ekibiyle birlikte Afrika’ya gitti. Batı Afrika’yı hedef alan çalışmalarında gördükleri manzara karşısında üzüldüğünü belirten Mehmet Hanifi Kutlar; eğitim alanında misyoner çalışmaların yetersizliğini görerek, ülkemiz adına çok önemli adımlar atıldığını dile getirdi.

Yayınlanma Tarihi: 29.04.2021 16:44
Değiştirme Tarihi: 29.04.2021 16:44
Mehmet Hanifi Kutlar: Türk izleri Batı Afrika’ya yayılıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 yüzünden, uçuşların sınırlı sayıda olduğu bölgelere dikkat çeken Mehmet Hanifi Kutlar; insanların seyahat konusunda tedirginlik yaşadıklarını, ancak bunun yerellere indirilerek, ülkemiz turizminde sıkıntıların aşılacağını söyledi.

Batı Afrika’ya yaptığı ziyaretleri sırasında, Türk izlerinin her sektöre yansıdığını da gururla ifade eden Mehmet Hanifi Kutlar, sağlık merkezleriyle yaptığı görüşmelerde; bu ülkelerden Türkiye’ye her alanda hasta getirebilmek için, temasların olumlu geçtiğini de söyledi.

Mehmet Hanifi Kutlar Kimdir?

1988 yılında İstanbul’da doğan ve yaptığı girişimlerle adından söz ettirmeyi başaran sağlık turizmi direktörü Mehmet Hanifi Kutlar, genç yaşında başarılı bir girişimci olarak biliniyor.