Mehmet Ceyhan koronavirüs aşısı olup olmayacağını canlı yayında açıkladı

Koronavirüs salgınının Türkiye'de de yayılmaya başlamasıyla birlikte yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs aşısıyla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Mehmet Ceyhan, koronavirüs aşısı yaptırıp yaptırmayacağını canlı yayında açıkladı. 

Yayınlanma Tarihi: 23.11.2020 15:52
Değiştirme Tarihi: 23.11.2020 15:52
Mehmet Ceyhan koronavirüs aşısı olup olmayacağını canlı yayında açıkladı

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan Çin aşısı olarak bilinen koronavirüs aşısıyla ilgili canlı yayında açıklama yaptı. Mehmet Ceyhan, 'Çin aşısı gelirse ben de olurum' dedi. 

"ELBETTE OLURUM"

Türkiye'de uygulanma ihtimali yüksek olan aşının Çin'de bulunan ve halen ülkemizde de gönüllüler üzerinde denemeleri süren aşı olduğunu belirten Ceyhan, kendisinin bu aşıyı olup olmayacağı şeklindeki soruyu ise, "Elbette olurum" diye yanıtladı.

"HERKESİN HASTALARI VE KAYIPLARI VAR"

Habertürk yayınında açıklamalar yapan ve salgında daha önce görülmeyen durumlar ortaya çıktığını belirten Prof. Ceyhan, "Hastalık artık herkesin ailesine girdi. Herkesin hastaları ve kayıpları var" dedi.

Sürü bağışıklığı ile salgınlara çözüm bulunamadığının bilindiğini tekrarlayan Mehmet Ceyhan aşının salgına karşı önemine işaret etti.

Ceyhan, aşının etkisinin ve virüsün tepkisinin ne olacağı ile ilgili kesin bilgiler olmadığı için koronavirüsü geçirenler dahil herkese uygulanması gerektiğini belirtti.

Etiketler: mehmet ceyhan