Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Medvedev'den sert tepki! Sadece Rus Büyükelçisine ateş etmediler...

Medvedev'den sert tepki! Sadece Rus Büyükelçisine ateş etmediler...

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un silahlı saldırıya uğraması sonrası açıklama yaptı.

19.12.2016 23:55

Medvedev, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Karlov’a yapılan  suikastın dehşet verici bir suç olduğunu söyledi.

Karlov’un  fotoğraf sergisinin açılışında Türk arkadaşlarına Rusya’nın  işbirliği, dostluğu, yardımını, barışı koruma ve uluslararası terörizmle mücadele  çabalarını anlatırken vurulduğunu ifade eden Medvedev, "Andrey Karlov’un silahı  konuşmasıydı. Fakat katil başka dilde konuştu ve bu dil Andrey Karlov’un hayatı  boyunca değerlerini koruduğu normal insanlar için kabul edilebilir bir dil  değildi. Ve Kahraman gibi hayatını kaybetti” açıklamasında bulundu.

Uluslararası kurallara göre büyükelçiyi öldürmenin uluslararası uygar  ilişkiler dışında olan, çok ciddi suç olduğunu vurgulayan Medvedev, "Rusya bunu  cezasız bırakmayacaktır. Bu organizasyona kim katıldıysa herkes bunun hesabını  verecektir. Sadece Rus Büyükelçisine ateş etmediler. Yüksek değerler içeren barış  ve insan hayatından yana olanlara ateş ettiler." ifadesini kullandı.

Yorumlar | 0
üye profil