MEB sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman? Öğretmen atama takvimi belli oldu mu?

MEB sözleşmeli öğretmenlik başvurularının ne zaman başlayacağı, binlerce öğretmen adayı tarafından merakla araştırılmaya devam ediyor. Sözleşmeli öğretmenlik atamalarını büyük bir merakla bekleyen öğretmen adayları, gündemdeki son gelişmeleri takip ediyor. Peki, MEB sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman? Öğretmen atama takvimi belli oldu mu?

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2021 10:24
Değiştirme Tarihi: 02.02.2021 10:24
MEB sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman? Öğretmen atama takvimi belli oldu mu?

MEB sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman? Öğretmen atama takvimi belli oldu mu? Sorusunun yanıtını merak eden öğretmen adayları, konuyla alakalı internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bakan Ziya Selçuk'un konuya dair yaptığı son açıklamada, öğretmenlik başvurularına dair net bir tarih belirtilmedi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya dair yaptığı son açıklamada, “Geçtiğimiz yıllara baktığınızda bunun çok farklı tarihlerde açıklandığını görürsünüz. Bunu MEB tek başına karar alma durumunda değil. Bu konuyla ilgili kurum ve kuruluşlarla çalışmalarımız sürüyor. Neticelendiği dakika biz bunu paylaşırız. Gençler hazırlanıyor, bir umut ve bir hayal peşindeler. Durumu anlamak ve destek olmak lazım. Geçen yıl 41 bin önceki sene 40 bin civarında öğretmen alımı yaptık. Kamudaki alımları en fazla Milli Eğitim alıyor. Üzerinde epeydir çalıştığımız bir konu. Ben yakın zamanda bir çözüm üretmeyi çok istiyorum. Bu atamanın yüksek olmasını bekliyor arkadaşlarımız. Bunun ne kadar olacağına ilişkin olarak bu çalışmaların bitmesi gerekiyor. Bizim çabamız daha çok öğretmen ataması yapılması yönünde gereken çalışmaları yapıyoruz.” Sözlerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamaya göre sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ile ilgili net bir tarih verilmedi.