MEB, lise öğrencileri için 750 soruluk 4'üncü destek paketini yayınladı!

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, lise öğrencileri için tüm sınıf seviyelerinde tekrar testlerinden oluşan 750 soruluk 4'üncü soru destek paketinin yayımlandığını belirtti.

Yayınlanma Tarihi: 27.05.2020 15:07
Değiştirme Tarihi: 27.05.2020 15:08
MEB, lise öğrencileri için 750 soruluk 4'üncü destek paketini yayınladı!

Uzaktan eğitim döneminde öğrencilere ek kaynak oluşturmak için liselerin tüm sınıf seviyelerinde birinci döneme ait müfredat ve kazanımları kapsayan 490 soruluk 1'inci Soru Destek Paketi'nin 9 Nisan'da, 750 soruluk 2'nci Soru Destek Paketi'nin 27 Nisan'da, 750 soruluk 3'üncü Soru Destek Paketi'nin ise 8 Mayıs'ta yayımlanmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yazılı açıklamasında, şimdi de 750 soruluk 4'üncü destek paketinin de Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün web sitesi '//odsgm.meb.gov.tr'den bugün erişime açıldığı duyuruldu. 

"DERSLERİNİ GÖZDEN GEÇİRMELERİNE DESTEK OLACAK"

Söz konusu açıklamada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da değerlendirrmelerine yer verildi. Bakan Ziya Selçuk, "Lise öğrencilerimizin birinci döneme ait derslerini gözden geçirmelerine destek olmak için 9., 10., 11. ve 12'nci sınıf birinci döneme ait derslerin müfredat ve kazanımlarını kapsayan 750 sorudan oluşan dördüncü soru destek paketini bugün öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına sunduk. Tekrar testlerinin hazırlanmasına büyük emek veren Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Soru Oluşturma ve Geliştirme Daire Başkanlığı çalışanlarına teşekkür ederim" bilgilerini paylaştı. 

Haber ile ilgili metin girin!.