MEB destekleme ve yetiştirme yaz kursları ne zaman başlayacak?

MEB destekleme ve yetiştirme yaz kurslarının ne zaman başlayacağını merak yüzlerce öğrenci, konuyla alakalı sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Her yıl yaz aylarında MEB tarafından eğitim desteği alarak, açıklarını kapatmak isteyen öğrenciler, bu yılda MEB takvimini araştırıyor. Peki, MEB destekleme ve yetiştirme yaz kursları ne zaman başlayacak?

Yayınlanma Tarihi: 10.06.2021 12:57
Değiştirme Tarihi: 10.06.2021 12:57
MEB destekleme ve yetiştirme yaz kursları ne zaman başlayacak?

MEB'in destekleme ve yetiştirme yaz kursları 5 Temmuz'da başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için destekleme ve yetiştirme kurslarının 5 Temmuz'da açılacağını bildirdi. Bakanlıktan illere gönderilen yazıya göre, resmi okullarda öğrenim gören 11. sınıftan 12. sınıfa geçen ve örgün ve açık öğretim kurumlarından mezun öğrencilere verilecek eğitim, 5 Temmuz - 27 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

Kurslarda, öğrencilerin ve kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı, fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek, bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecek.

Kurslara devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanlar, salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydıyla valiliklerce belirlenecek okul pansiyonlarında kalabilecek.

Kurslarda, Kovid-19 salgınıyla mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere diğer kurallara titizlikle uyulacak.