Mazgal kapağına sıkışan bacağı kırıldı!

İzmir Balçova'da Ceyda Arslan isimli kadının sağ bacağı, mazgal kapağına sıkıştı. Korku dolu anlar yaşayan kadının bacağı sıkıştığı yerden kurtarıldı ancak kırıldığı tespit edildi. 

Yayınlanma Tarihi: 14.08.2020 11:43
Değiştirme Tarihi: 14.08.2020 11:43
Mazgal kapağına sıkışan bacağı kırıldı!

İzmir Balçova'da Ceyda Arslan'ın sağ bacağı, mazgal kapağının kırık bölümünden içeri girdi. Arslan'ın dizine kadar mangalın içine giren bacağı, sıkıştı. Arslan'ın çığlıklarını duyan çevredekiler, yardıma koştu. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, Arslan'ın bacağını sıkıştığı yerden kurtardı. Hastaneye kaldırılan Arslan'ın bacağının kırıldığı belirlendi.

Olayla ilgili konuşan Avukat Anıl Ersoy, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğuna dikkat çekerek, "5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 14'üncü maddesi uyarınca belediyelerin görev ve sorumlulukları kapsamında su ve kanalizasyon gibi kentsel alt yapıyı, kent ve vatandaş için çevre ve çevre sağlığını koruyucu şekilde tümüyle yerine getirmeli. Bu hükme aykırılık olması halinde belediye aleyhine hem yetkililer adına idari yaptırım, hem de vatandaş için gördüğü zararın tazmin edilmesi doğar" diye konuştu. (DHA)