Mayıs ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Bakan tarih verdi...

Mayıs ayı kısa çalışma ödeneğinin ne zaman hesaplara yatırılacağını merak eden vatandaşlar, internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, mayıs ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerinin yapılacağı tarihi açıkladı. Peki, mayıs ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

Yayınlanma Tarihi: 03.06.2021 11:54
Değiştirme Tarihi: 03.06.2021 11:54
Mayıs ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Bakan tarih verdi...

Mayıs ayı kısa çalışma ödeneğinin yatırılacağı zamanı merak eden vatandaşlar, internet üzerinden konuyla ilgili sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kısa çalışma ödeneğinin mayıs ayı ödemeleri için net tarih verdi. Peki, mayıs ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ÖDEME TARİHİ 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bilgin, ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını vurgulayarak, "Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri 4 Haziran Cuma günü hesaplara yatırılacak." bilgisini verdi.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NASIL SORGULANIR? 

e-Devlet üzerinden Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama işlemi gerçekleştiriliyor. Aşağıda bulunan linke tıklayıp e-Devlet'e giriş yapabilirsiniz.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SORGULAMA EKRANI- TIKLAYINIZ