Matild Manukyan'ın mirasında flaş gelişme: Mahkeme son kararını verdi

Matild Manukyan'ın tek mirasçısı olan 80 yaşındaki Kerope Çilingir'in kendisinden 40 yaş küçük Neslihan Karaman ile evlenmesi üzerine, Dora Çilingir bu evliliğin iptali için başvuruda bulunmuştu. Mahkemeden gelen son dakika kararına göre, Kerope Çilingir ve Neslihan Çilingir'in evliliğine iptal hükmü verildi. Böylece büyük bir mirasın ne olacağıyla ilgili konuyla da önemli bir gelişme yaşanmış oldu. 

Yayınlanma Tarihi: 18.03.2021 11:30
Değiştirme Tarihi: 18.03.2021 11:30
Matild Manukyan'ın mirasında flaş gelişme: Mahkeme son kararını verdi

Genelev patroniçesi ve vergi rekortmeni Matild Manukyan'ın tek mirasçısı olan 80 yaşındaki Kerope Çilingir'in kendisinden 40 yaş küçük Neslihan Kahraman'la evlenmesinin ardından, kızı Dora Çilingir üvey annesi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Babasının akıl sağlığının yerinde olmadığını iddiasıyla  Dora Çilingir, evliliğin iptali istemiyle dava açmıştı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Dora Çilingir, sahte belge ve raporlarla örgütlü bir iş birliği içinde üvey annesi Neslihan Kahraman'la evlendirildiğini öne sürerek hastane ve işbirliği içindeki tüm kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılık, Dora Çilingir'in şikâyetine takipsizlik kararı vermiş ve Dora Çilingir, savcılığın takipsizlik kararına itiraz etmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, savcılık ikinci kez aynı kararla dosyayı kapatmıştı. Kararda çiftin 2011 yılından beri evli oldukları,  babasının taburcu olduğu gün eşiyle kol kola hastaneden ayrıldıkları belirtilmişti.

MAHKEME EVLİLİĞİ İPTAL ETTİ

İstanbul Aile Mahkemesi'nde görülen evliliğin iptali davasında bugün karar çıktı. Mahkeme, Kerope Çilingir'in ve eşi Neslihan Çilingir'in evliliğinin iptal edilmesi yönünde karar verdi.
 

DHA