MasterChef Türkiye'de bir ilk yaşandı! Kaptanlık oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye'de bir ilk yaşandı! Kaptanlık oyununu kim kazandı?
Yayınlanma Tarihi: 29.10.2019 10:02
Değiştirme Tarihi: 29.10.2019 10:02

MasterChef Türkiye'de dün akşam heyecan dolu dakikalar yaşandı. Kaptanlık oyununun oynandığı MasterChef'te adeta soğuk rüzgarlar esti ve şefler çileden çıktı. Yemekleri yetiştiremeyen yarışmacılara şeflerden sert bir ceza geldi ve MasterChef'te bir ilk yaşandı. Peki, kaptanlık oyununu kim kazandı?

TV8 ekranlarının heyecan dolu yarışması MasterChef'te önceki akşam şoke eden anlar yaşandı. Yarışmacılar kaptanlık oyunu için kıyasıya mücadele ettiler fakat birçok isim kurabiyelerini yetiştiremedi ve adeta şefler stüdyoda soğuk rüzgarlar estirdi. Peki, MasterChef'te kaptanlık oyununu kim kazandı? Eleme adayları kimler oldu?

MEHMET ŞEF ÇOK SİNİRLENDİ

MasterChef Türkiye'de kaptanlık yarışı için yarışmacılar şeflerin istediği kurabiye çeşitlerini yapmak için mutfağa girdi. Verilen süre içinde yemekleri yetiştiremeyen Güzide, Batuhan, Kıvanç, Alican, Yasin ve Ekin Mehmet Şef'in sert tepkisi ile karşılaştı. Duruma çok sinirlenen Mehmet Şef, "Bize meydan mı okuyorsunuz." dedi. Somer Şef ise, "Her kaptanlık yarışında aynı durum oluyor. Bundan bir art niyet ararım." diyerek tepkisini gösterdi.

KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Yaşanan gergin anların ardından şefler, yarışmacıların yaptığı kurabiyelerin tadına baktı. Kurabiyeleri yetiştiremeyen yarışmacılar oyun dışı kaldı. MasterChef'te bu hafta en iyi kurabiyeyi yapan isim Rıfat oldu. Takım kaptanı seçilen Rıfat, rakip kaptan olarak ise Mustafa'yı seçti.

MASTERCHEF'TE BİR İLK YAŞANDI!

Yarışmacıların yemekleri vaktinde yetiştirememesine sinirlenen şefler, 6 isme daha önce görülmemiş bir ceza verdi. Yemekleri yetiştiremeyen iki isim direk eleme potasına gideceğini açıklayan şefler, 6 isimi eleme oyununa dahil etti.

Yasin, Batuhan, Güzide, Kıvanç, Ekin ve Alican eleme oyunu için mutfakta mücadele etti. Yarışın sonunda Alican ve Ekin eleme potasına giren isimler oldu.