Masterchef Türkiye 2020 yeni sezon ne zaman başlayacak? Yeni yarışmacılar kimler? Şefler değişti mi?

TV8 ekranlarının en sevilen ve en merakla beklenen yemek yarışma programı Mastechef Türkiye'nin yeni sezonu bu yıl biraz erken başlayacak ve izleyenleri yine ekran başına kilitlemeyi başaracak. Geçen sene reyting rekorları kırarak taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Masterchef Türkiye 2020'nin yeni sezon tanıtımı yayınlandı ve yeni sezona dair birkaç ipucu veriyor. Peki Masterchef Türkiye 2020 yeni sezon ne zaman başlayacak? Yeni yarışmacılar kimler? Şefler değişti mi?

Yayınlanma Tarihi: 11.07.2020 13:21
Değiştirme Tarihi: 11.07.2020 15:18
Masterchef Türkiye 2020 yeni sezon ne zaman başlayacak? Yeni yarışmacılar kimler? Şefler değişti mi?

TV8 ekranlarında bu sezon üçüncü kez yayımlanacak ve izleyicilerle buluşacak olan Masterchef Türkiye'nin yeni sezonu yine heyecanlı ve rekabet dolu anlara sahne olacak. Sevenleri tarafından uzun süredir beklenen yemek yarışması Masterchef Türkiye'de yeni sezonda neler yaşanacak?

Birbirinden farklı yarışmacılar lezzet alanında kendilerini hem şeflere hem de Türkiye halkına ispatlamaya çalışarak en iyi aşçı olmak istiyor. Bu sezon geçen sezonda olduğu gibi şef kadrosu Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'dan oluşacak ve yarışmacıların jüri üyeliğini yapacak. MasterChef Türkiye yeni sezon için hazırlıklar devam ederken yarışmacı kadrosu merak edilmeye başlandı. Buna göre; 2020 Masterchef yarışmacılar kimler, yeni sezon ne zaman başlıyor?

MasterChef Türkiye'de yeni sezon 17 Temmuz 2020 Cuma tarihinde TV8 ekranlarında sevenleriyle buluşacak. Acun Ilıcalı'nın da aktardığı üzere bu yıl Masterchef Türkiye'ye dünya üzerinden 100 binin üzerinde başvuru aldıklarını ve seçim konusunda zorlandıklarını ifade ettiği yemek yarışmasında yarışmacıları yine zorlu bir sezon bekliyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef'te geçen sezon ise son beş yarışmacı arasında Batuhan, Ekin, Güzide, Alican ve Cemre bulunuyordu. MasterChef'in 5.'si Batuhan olurken, final haftasında ilk elenen ise Ekin olmuştu. Yarı finalde ise Cemre, Alican ve Güzide kozlarını paylaşmıştı. Final haftasına kalan yarışmacılar arasında profesyonel şef olmayan tek yarışmacı Güzide Mertcan, son bölümde elendi ve hayâllerine veda etmişti. MasterChef 2019 büyük finale ise Cemre ve Alican kalmış son yemekte hünerlerini daha iyi sergileyen Cemre Uyanık mutlu sona ulaşarak 2019 Masterchef Türkiye'nin şampiyonu olmaya hak kazanmıştı. 

En merak edilen konulardan biri de Masterchef Türkiye'nin All Star yarışması olup olmayacağı konusuydu. Acun Medya yöneticilerinden İrem Kanan, katıldığı Survivor Panorama yayınında henüz böyle bir gündemlerinin olmadığını ancak bunun bir ihtimal dahilinde olduğunu ifade etmişti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Mehmet Yalçınkaya kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Masterchef jüri koltuğunda oturan ve renkli kişiliği, babacan tavırları ve yer yer sert kişiliği ile tanınan Mehmet Yalçınkaya, aslen Bolulu ve 45 yaşında. Kendine has üslubu ile dikkat çeken şef, eğitimini İstanbul Yemek Akademisi İnsan Anatomisi ve Sindirim Sistemi Bölümü'nde tamamlamdı. Amerika'da yayınlanan ünlü gurme dergisi Culinary'de Trend Chef olarak spesiyalleri ve biyografisi yayınlandı. 

2008 yılında katıldığı  Almanya'da düzenlenen Ika Olimpiyade Der Köche A katagorisinde bronz madalya alarak dünya üçüncüsü oldu. Heds Grup /Türkiye Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı bünyesinde 2010 yılında gastronomi workshopları gerçekleştirdi, aynı zamanda Berlin Film Festivali, Grune Woche I.T.B Turizm Fuarı dahil bir çok İnternationel organizasyonunda gala yemekleri verdi. Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında 2012 yılında dünya ikincisi oldu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Somer Sivrioğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında?

1971'de İstanbul'da dünyaya gelen Somer Sivrioğlu, 1996 yılına kadar Türkiye'de kaldı. 25 yaşında iken 1995 senesinde Yüksek Lisans yapmak için Avustralya'ya gitmiştir. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olmuş, daha sonra master yapmıştır.

Somer Sivrioğlu, Sydney'de kuzeni ile birlikte 'Efendy' isimli bir Türk restoranı açmıştır. Menüsünde pek çok türk lezzeti bulunan restoran yurt dışında Türk lezzetlerini temsil eden bir marka haline gelmiştir. Geçmişten günümüze, en iyi restoran, en iyi et ve en iyi lezzet ödülü gibi çok dalda ödül sahibi olmuştur. Efendy isimli restoranı Sydney'de en iyi bilinen lezzet duraklarından biri olmuştur.

"Anatolia: Adventures in Turkish Cooking" isimli bir kitabı da bulunuyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Danilo Zanna kimdir, nereli ve kaç yaşında?

38 yaşında olan Danilo Zanna, İtalya'nın Prato kentinde dünyaya geldi. Ailesinin aşçılık maharetlerini kendisini aktarmayı başaran Danilo Zanna, bir süre sonra İtalyan mutfağında harikalar yarattı. Eşi Tuğçe Demirbilek ile tanıştıktan sonra Türkiye'ye yerleşmeye karar veren Zanna, kendisine bir restoran açtı. 

Zahide Yetiş'in programında şeflik yapmaya başlayan Danilo Zanna, Türkçe'yi kendisini ifade edecek kadar öğrendikten sonra Planet Mutfak Kanalında 'İtalyan İşi' adında bir program sunmaya başlamıştır.

Bir erkek çocuk sahibi olan Danilo Zanna, bir dönem ATV ekranlarında da yer alan Elin Oğlu programında da bulunmuştur. Görümce isimli sinema filminde de yer almıştır. Danilo Zanna, Masterchef 2019-2020 sezonunun jüri üyeleri arasında yer aldı.
Haber ile ilgili metin girin!.