Masterchef'te kim elendi? İşte MasterChef Türkiye son bölümde yaşananlar

MasterChef Türkiye'de bu hafta bir ilk yaşanarak 4 yerine 6 isim eleme adayı oldu. Her hafta birbirinden zorlu yemeklerin yapıldığı MasterChef'te kim elendi? İşte Masterchef Türkiye'ye veda eden isim.

Yayınlanma Tarihi: 01.11.2019 11:40
Değiştirme Tarihi: 01.11.2019 11:42
Masterchef'te kim elendi? İşte MasterChef Türkiye son bölümde yaşananlar

MasterChef'te kim elendi? Herkesin merak ettiği bu soru dün akşam yayınlanan MasterChef son bölümüyle yanıtını buldu. Masterchef kaptanlık oyunununda tabaklarını yetiştiremeyen 6 yarışmacı için şefler bir ceza düşündüklerini söyleyerek şaşırtan bir karara imza atmıştı.

MASTERCHEF 29 EKİM ÖZEL BÖLÜMÜNDE KAHRAMAN GAZİLERE YEMEKLER YAPILDI

Bu açıklamanın ardından MasterChef Türkiye'de bir ilk yaşanmış ve 4 yerine 6 adayın elemeye kaldığı hafta öncesi tabağını yetiştiremeyen 6 isimden başka bir tabak yapmaları istenmiş ve bu 6 isimden Ekin ve Alican eleme adayı olarak belirlenmişti.

MasterChef'te kaptanlık oyunu sonrası Sakarya Medyan Muharebesi Milli Parkı'nda gazilere, Atatürk'ün en sevdiği yemekler yapıldı ve kırmızı ile mavi takım bu yemeklerle kahraman gazilere unutulmaz bir gün yaşattı. Kahraman gazilerin yaptığı oylama sonrası dokunulmazlık oyununu kazanan takım kırmızılar olurken, mavi takım bireysel dokunulmazlık için mücadele etti.

MASTERCHEF'TE İLK BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI CEMRE KAZANDI

Mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Cemre, takım arkadaşlarından Rıfat'ın ismini söyleyerek 3. eleme adayı olarak onun seçilmesini sağladı. Daha sonra mavi takım kendi arasında bir oylama yaparak 4. eleme adayı olarak Eda'yı seçti.

Masterchef Türkiye'de son dokunulmazlık oyunlarının ardından ise son iki eleme adayı olarak Suna ve Murat seçildi. Böylece Masterchef'te kim elendi sorusunun cevabına bir adım daha yaklaşıldı. 6 eleme adayı, Masterchef'teki varlıklarını sürdürebilmek için son kez ellerinden geleni yaparak, şefleri etkilemek için yarıştı. 

MASTERCHEF'TE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye'de Ekin ve Alican cezalı olarak potaya girmişti. İlk dokunulmazlık oyunu sonucunda ise Rıfat ve Eda 3. ve 4. aday olarak belirlenmişti. Son dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takımdan da Murat ve Suna son adaylar olmuştu.

6 eleme adayına Somer Şef Analı Kızlı yemeğini yapmalarını söyledi. Heyecanın dorukta olduğu son anlarda 6 yarışmacı ellerinden gelenin en iyisini yapmak için mücadele verdi ve aralarından 5 isim MasterChef Türkiye elemesinden kurtuldu.

Birinci olan isim Alican olurken, ikinci Suna, üçüncü Eda ve dördüncü Ekin oldu.

Rıfat ve Murat arasında yapılan son değerlendirmede ise yarışmaya veda eden isim Murat oldu.