MasterChef Sefa kimdir? MasterChef Sefa Okyay Kılıç kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MasterChef Sefa, bu haftanın üçüncü eleme adayı oldu. Sefa Okyay Kılıç, MasterChef’in 59. bölümünde eleme mücadelesi verecek. Sevilen yarışmanın izleyicileri, eleme oyunu öncesinde MasterChef Sefa kimdir, kaç yaşında, nereli soruları ile araştırmaya başladı. İşte MasterChef Sefa Okyay Kılıç hakkında merak edilenler…

Yayınlanma Tarihi: 20.09.2020 19:28
Değiştirme Tarihi: 20.09.2020 19:28
MasterChef Sefa kimdir? MasterChef Sefa Okyay Kılıç kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MasterChef Türkiye’de bu akşam yarışmaya veda eden isim belli olacak. Haftanın eleme adayları arasında yer alan MasterChef Sefa, izleyiciler tarafından araştırılıyor. Yurtdışında aşçılık eğitimi alan ve birçok mekanda çalışan Sefa Okyay Kılıç, yarışmaya yedeklerden katılmıştı. Peki, MasterChef Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF SEFA OKYAY KILIÇ KİMDİR?

13 Haziran 1996 Ankara doğumlu Sefa Okyay Kılıç, üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğudur. Bir abisi ve bir ablası olan Sefa Okyay, 2019 yılında Gazi üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun oldu.

Ankara'da Metropolitan Hotels ve Ato Congressium'da, Antalya Rixos Premium Tekirova'da; İngiltere'de Fora Restaurants'da çalışma fırsatı bulan ve İtalya Lecce'de 1 ay staj yapan MasterChef Sefa, Moleküler Gastronomi, Kore Mutfak Eğitimleri ve İtalyan Mutfağı üzerine eğitimler aldı.

Türkiye'de düzenlenen birçok gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak görevlini sürdüren ve diğer birçok kongreye de katılma fırsatı bulan Sefa Okyay Kılıç, İngilizceyi akıcı bir şekilde, Fransızca ve İtalyanca'yı başlangıç düzeyinde konuşabilmektedir. Hala aktif bir şekilde sürdürmekte olduğu spor hayatını çeşitli branşlarda ilerletmektedir.

MasterChef 2020'nin ana kadrosuna yedek isimlerden katılan Sefa Okyay için yarışma yolculuğu ilk elemenin ardından başlamıştır.