MasterChef Özgül kimdir? Özgül Coşar kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MasterChef Özgül, bu haftanın eleme adaylarından biri. Sevilen yarışmada bu akşam Özgül Coşar’ın dahil olduğu altı eleme adayı, yarışmada kalabilmek için mücadele edecek. Eleme oyunu öncesinde MasterChef Özgül’ün kariyerine ve hayatına dair bilgiler, izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki, MasterChef Özgül kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 20.09.2020 18:55
Değiştirme Tarihi: 20.09.2020 18:55
MasterChef Özgül kimdir? Özgül Coşar kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MasterChef Türkiye’de bu akşam Özgül Coşar’ın da yer aldığı eleme adayları arasında yarışmaya veda eden isim belli olacak. Heyecanla beklenen yeni bölüm öncesinde MasterChef izleyiciler, Özgül Coşar hakkında internette araştırmaya başladı. Peki, MasterChef Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli? Ne iş yapıyor?

MASTERCHEF ÖZGÜL COŞAR KİMDİR?

36 yaşındaki Özgül Coşar aslen Sivaslı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan; evli ve iki çocuk annesi Özgül, Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunudur.

SAKM tiyatro bölümünde de eğitim alan ve Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda tiyatro eğitimini ikinci sınıfta bırakan Özgül, düğün davet organizasyonu koordinatörlüğüne başlayarak iş hayatına atılmış;  2009 yılında TÜYAP Kitap Fuarı’nda karşılaştığı “Butik Pastacılık” kitabının hayatına yön verdiğini ifade etmiştir.

Kitaptan öğrendikleri, gıda mühendisi kimliği ve mutfağa olan ilgisi ile sevdiği işi yapmaya başlayarak, yakınlarından aldığı destek ile mutfağın bir parçası olmaya karar veren Özgül Coşar, önce bazı workshoplara katılmış; daha sonra MSA'da Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi almıştır.

MSA’da eğitim aldıktan sonra ekşi mayalı ekmek ve şeker hamuru tekniklerini öğrenerek bu alanda bilgi sahibi olan Coşar,bir dönem butik pastane işletmiştir.

Özgül Coşar, şu anda çalışmadığının fakat mutfağın onun için bir tutku olduğunu ifade etti.