MasterChef Özgül kimdir? Haftanın ilk eleme adayı olan MasterChef Özgül Coşar kaç yaşında, nereli?

MasterChef Özgül, haftanın ilk eleme adayı oldu. MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyunu kaybeden Kırmızı takım oldu. Sonrasında oynanan bireysel dokunulmazlığı kazanan Emir oldu ve Özgül’ü eleme potasına soktu. Peki, 1. eleme adayı olan MasterChef Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 23.09.2020 00:51
Değiştirme Tarihi: 23.09.2020 00:51
MasterChef Özgül kimdir? Haftanın ilk eleme adayı olan MasterChef Özgül Coşar kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye 2020’de yeni haftanın ilk eleme adayı Özgül Coşar oldu. MasterChef Özgül, bu hafta Emir tarafından Kırmızı takıma seçilmişti. Dokunulmazlığı kaybeden takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan isim tarafından eleme adayı olarak açıklandı. Peki, MasterChef Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF ÖZGÜL COŞAR KİMDİR?

MasterChef Özgül Coşar, 36 yaşında ve aslen Sivaslı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan; evli ve iki çocuk annesi Özgül, Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunudur.

SAKM tiyatro bölümünde de eğitim alan ve Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda tiyatro eğitimini ikinci sınıfta bırakan Özgül, düğün davet organizasyonu koordinatörlüğüne başlayarak iş hayatına atılmış;  2009 yılında TÜYAP Kitap Fuarı’nda karşılaştığı “Butik Pastacılık” kitabının hayatına yön verdiğini ifade etmiştir.

Kitaptan öğrendikleri, gıda mühendisi kimliği ve mutfağa olan ilgisi ile sevdiği işi yapmaya başlayarak, yakınlarından aldığı destek ile mutfağın bir parçası olmaya karar veren Özgül Coşar, önce bazı workshoplara katılmış; daha sonra MSA'da Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi almıştır.

MSA’da eğitim aldıktan sonra ekşi mayalı ekmek ve şeker hamuru tekniklerini öğrenerek bu alanda bilgi sahibi olan Coşar, bir dönem butik pastane işletmiştir.

Şu  anda çalışmadığının fakat mutfağın onun için bir tutku olduğunu ifade eden Özgül Coşar, MasterChef 2020’nin ana kadrosunda yer alan yarışmacılardan biri olmaya hak kazanmıştır.