MasterChef Faruk Batuhan Öner kimdir? Kaç yaşındadır?

MasterChef'te dün akşam yaşanan eleme sonrasında Faruk Batuhan Öner yarışmaya veda eden isim oldu. Faruk Batuhan Öner'in vedasıyla birlikte izleyiciler yarışmacının hayatı hakkında bilgileri merak etmeye başladılar. Peki, MasterChef Faruk Batuhan Öner kimdir? Kaç yaşındadır?

Yayınlanma Tarihi: 24.10.2019 10:38
Değiştirme Tarihi: 24.10.2019 10:38
MasterChef Faruk Batuhan Öner kimdir? Kaç yaşındadır?

TV8 ekranlarının heyecan dolu yarışması MasterChef'te dün akşam heyecan dolu bir eleme gerçekleşti. Yaşanan elemede başarılı yarışmacı Faruk Batuhan Öner istediği tarzda yemek yapamadı ve yarışmaya veda eden isim oldu. Peki, MasterChef Faruk Batuhan Öner kimdir? Kaç yaşındadır?

FARUK BATUHAN ÖNER KİMDİR?

Faruk Batuhan Öner 1986 yılında İstanbul’da doğdu. Üç yaşından beri mutfağa girmeye çalışıp, yedi yaşında yenilebilir yemekler yapmaya başladı. İstanbul ve Ege Üniversitesi'nde Su Ürünleri Mühendisliği okudu. Üniversite eğitiminden sonra özel bir aşçılık okulunda eğitim alıp profesyonel mutfağa giriş yaptı. Oteller, restaurantlar derken en son bir fast-food zincirinin marka şefi oldu. Şimdilerde bir yemek dergisinde yazarlık yapıyor. Osmanlı ve Uzak Doğu Mutfağı favorileri.