MasterChef Eray kimdir? Eleme adayı olan Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Eray, yarışmanın iddialı isimlerinden. MasterChef Türkiye 2020 izleyicileri tarafından ise ismi en çok araştırılan yarışmacılardan biri. Bu hafta eleme adayı olması, takım arkadaşlarına karşı sert konuşması, Emir ile tartışması ile yine gündeme geldi. Peki, MasterChef Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 27.09.2020 19:30
Değiştirme Tarihi: 27.09.2020 19:30
MasterChef Eray kimdir? Eleme adayı olan Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, nereli?

TV8’in fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’de Eray Aksungur, haftanın eleme adaylarından biri. Bu akşam yapılacak eleme gecesi öncesinde MasterChef Eray kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor, nereli şeklinde sorgulamalar artmaya başladı. İşte MasterChef Eray Aksungur’un hayat hikayesi, aşçılık kariyeri ve hakkında merak edilenler…

MASTERCHEF ERAY AKSUNGUR KİMDİR?

MasterChef Eray Aksungur, 1997 yılında Bolu’da doğdu. Eray, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı attı ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başladı. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev aldı.

Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yaptı. Ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etti.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarıştı ve orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirdi.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazandı.