Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Maşa nasıl yapılır?

Maşa nasıl yapılır?

Kadınların saçlarına şekil vermek için kullandığı en kolay kullanılabilir aletlerden biri de maşadır. Peki maşa nasıl kullanılır?

27.02.2014 15:24

Kadınların saçlarına şekil vermek için kullandığı en kolay kullanılabilir aletlerden biri de maşadır. Hem kolay hem de doğal sonuçlar elde etmenizi sağlayan maşa ile evde kendi saçınızı kendiniz yapmanız mümkün.Maşa kullanırken bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Maşa elektrikli ve yanıcı bir alet olduğundan saçlarınıza telafisi zor zararlar verebilirsiniz.Maşa kullanırken saçın belli bir noktasına maşa ile baskı yapmamalısınız. Aksi durumda saçınızda yanma yada kırılmaya neden olabilirsiniz. Maşayı saç uçlarını olabildiğince az uygulamalısınız. Bu da saçlarda kırılmaların yanı sıra dökülmelerin de oluşmasına neden olur. Aşırı maşa kullanımı saç renginizin ve saçınızın öz kokusunun yitirilmesine neden olur.

Maşa ile bukle nasıl yapılır?Uzmanlar maşa ile bukle yapmadan önce kalıcılığın sağlanması için bir saç şekillendirici kullanılmasını tavsiye ediyor. Söz konusu şekillendiricinin kullanımının ardından, saçların kurutulması gerekiyor. Bu esnada saşların yumuşaklığından endişe etmeyin bu yumuşaklık maşa kullanımının ardından gidecektir. Saçlarınızı kuruturken dikkat etmeniz gerekense saçlarınızı dipten uca doğru ve aşağıya doğru kurutmanız. Bu sayede saçlarınız daha yumuşak ve parlak bir görünüme sahip olacaktır.Bukle yapma aşaması ise oldukça basit. Öncelikle bukle yapmaya dipten başlamanız gerekiyor. Dipten başlayarak saçlarınızı maşaya doluyorsunuz. sadece uç kısmı açıkta kalıyor. Bu buklenin daha doğal bir görünümde olmasını sağlıyor. Tüm buklelerin aynı yönde olmamasına da dikkat etmelisiniz. Bu size demode bir görünüm kazandıracaktır. Farklı yönde yapacağınız bukleler daha modern bir görüntü verecektir. Bukleleri yaparken saçın maşayla temasını fazla uzun tutmamaya dikkat edin. Maşa ile olan işinizi bitirdiğinizde daha yumuşak bir görüntü elde etmek isterseniz saçlarınızı ellerinizle tarayabilirsiniz. Kısa saça maşa nasıl yapılır?Kısa olduğu için kolay şekil verileceği düşünülse de kısa saçla yapılabilecek saç şekli oldukça sınırlı sayıdadır. Kısa saçlar içinde hareket kazandırmak ve model yapmak için maşa kullanılabilir. Kısa saçlar için yapılacak olan modellerde maşa kullanımı uzun saçlardaki kullanımla aynıdır.Genel olarak maşa kullanırken maşanın saçla 40 saniyeden fazla temas etmemesine dikkat edilmelidir. Maşa kesinlikle kuru saça uygulanmalıdır. Islak saça uygulanacak olan maşa saça daha fazla zarar verecektir. Maşa kullanımı sınırlı tutulmalıdır. Unutulmamalı ki sık maşa kullanımı saçların özgün rengini ve kokusunu kaybetmesine neden olur.
Yorumlar | 0
üye profil