Marmara Gölü'nde oluşan çukurdan gelen ses merak uyandırdı

Manisa Marmara Gölü'ndeki çukurdan gelen gizemli ses, bölge halkında merak uyandırdı. Yaşananlar üzerine jandarma sesin geldiği çukurun etrafında güvenlik önlemleri aldı. 

Yayınlanma Tarihi: 29.09.2020 16:19
Değiştirme Tarihi: 29.09.2020 16:19
Marmara Gölü'nde oluşan çukurdan gelen ses merak uyandırdı

Nesli tehlike altında bulunan kuşların da yer aldığı 20 bin su kuşuna ev sahipliği yapan Marmara Gölü neredeyse tamamen kurudu. Kuruyan göl tabanında, kuraklıkla birlikte çukur meydana geldi. 

Çukurdan gelen gizemli ses ve yanıcı gaz ise merak uyandırdı. Kemerdamları Mahallesi Muhtarı Ahmet Ayyıldız, yetkililerin oluşan çukurdan gelen ses ve çıkan gazla ilgili araştırma yapmalarını beklediklerini söyledi.

Ayyıldız, Marmara Gölü'nde 20 yıl önce balıkçıklık yaptıklarını, gölde su bulunduğu zamanlar bu noktanın fokur fokur kaynadığını ve su kabarcıklarının çıktığını dile getirdi. 

Ayyıldız, çukurdan gelen sesi ilk fark edenlerin burada çobanlık yapan kişilerin fark ettiğini ve kendilerine haber verdiklerini söyledi. 

Oluşan çukur ve koku nedeniyle jandarmaya bilgi verdiklerini belirten Ayyıldız, "Çıkan gaz ve fokurdama sesini duyduktan sonra jandarma ekiplerine haber verdik. Jandarma da kısa süre sonra gelerek çukurun etrafını şeritle kapattı. Şu anda net bir şekilde kazanda su kaynar gibi ses gelmeye devam ediyor. Bizler devletimizin ilgili kurumlarının bu bölgeye gelip bir anca önce inceleme yapmasını istiyoruz. Belki ülkemiz için hayırlı bir gelişme olacaktır" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Etiketler: Marmara Gölü