Marmara'da deprem! İstanbul da sallandı!

Saat 00.57'de Tekirdağ açıklarında 4.1 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem İstanbul'da ve çevre illerden de hissedildi. Konuyla ilgili AFAD ve İstanbul Valiliği açıklama yaptı. 

Yayınlanma Tarihi: 09.09.2020 09:07
Değiştirme Tarihi: 09.09.2020 09:11
Marmara'da deprem! İstanbul da sallandı!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Tekirdağ açıklarında meydana gelen depremle ilgili açıklama yaparak, depremin saat 00.57'de Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde olduğunu belirtti. Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinin 8,2 kilometre açığında olan deprem İstanbul ve çevre illerden de hissedildi. Kandilli ise depremin büyüklüğünü 4.3 olarak açıkladı.

BİR SARSINTI DAHA

Söz konusu depremin ardından saat 01.06'da, bu kez 3.2 büyüklüğünde bir sarsıntı daha oldu. Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Öncü ya da artçı demek veyahut daha büyüğü olur demek aceleci bir yorum olur." diyen Ersoy, "Depremin merkez üssü KAF anakolundan uzak görünüyor" açıklamasını yaptı. 

İSTANBUL VALİLİĞİ NE DEDİ?

Depremle ilgili İstanbul Valiliği'nden de açıklama geldi. Valilik, "Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında AFAD Başkanlık‘tan alınan bilgiye göre 00.57'de 4,1 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir.
İstanbul'da da hissedilen depremle ilgili şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir. Geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.