Marketler saat kaçta açılacak/kapanacak? İşte tam kapanmada marketlerin çalışma saatleri

Marketlerin saat kaçta açılıp, saat kaçta kapandığını merak eden yüz binlerce vatandaş, internet üzerinden konuyla alakalı sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Tam kapanma kararıyla birlikte marketlerin çalışma saatlerinde de değişiklik yaşanmıştı. Temel ihtiyaçlarını karşılamak için markete gidecek olan vatandaşlar, marketlerin çalışma saatlerini merak ediyor. Peki, marketler saat kaçta açılacak/kapanacak? İşte tam kapanmada marketlerin çalışma saatleri.

Yayınlanma Tarihi: 04.05.2021 12:27
Değiştirme Tarihi: 04.05.2021 12:27
Marketler saat kaçta açılacak/kapanacak? İşte tam kapanmada marketlerin çalışma saatleri

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile detaylar belli oldu. Hafta içerisinde yer alan günlerde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) 19.00-­05.00 saatleri arasında, hafta sonları ise Cuma günleri saat 19.00’da başlayıp, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bu süre zarfında marketlerin çalışma saatlerinde de kısıtlamaya gidildi.

Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak diğer günler belirlenen saatlerde faaliyet gösterecek.

Artık bu ürünler satılamayacak 

Yeni alınan kararlarla birlikte, marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek. 7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri satılabilecek. Parfüm ve kozmetik ürünleri ise satılamayacak.

7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri satılabilecek. Parfüm ve kozmetik ürünleri ise satılamayacak.

İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan yaşlılarımız VEFA ekiplerinden destek isteyebileceklerdir. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçilerin 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.