Mardin'deki 'ip bina' görenleri hayrete düşürdü: Satın alabilmek için sıraya girdiler

Üniversite öğrencisi Sinan Erdin de ''Binamız gerçekten ilçemize renk katıyor. Aslında ilçemizi modern göstermek anlamında çok iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz. Binanın verdiği cazibenin uç kısım olduğunu söyleyebiliriz. Uç kısmının dar olması Avrupa’daki binaları anımsatıyor. Binamızın ilçemizi güzel bir şekilde temsil ettiğini düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi: 23.02.2021 14:46
Değiştirme Tarihi: 23.02.2021 14:46

Mardin Mazıdağı'da bulunan ve sıradışı görünümüyle sosyal medyada konuşulan 4 katlı 'İp Bina' için çok sayıda kişinin kiralama talebinin olduğu belirtildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Sosyal medyada paylaşılan bir video, Mardin Mazıdağı ilçesindeki üçgen şeklindeki binayı bir anda viral hale getirdi. Yapısı nedeniyle 'İp Bina' adını alan bu apartmanı görenler dönüp bir daha bakıyor. 4 katlı olan binadaki 24 daireden 20'sinin ise dolu olduğu, kalan 4 daire için de kiralama konusunda yoğun talep olduğu ifade edildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Apartman sakinlerinden olan Ahmet Elik, sosyal medyada paylaşılan görüntünün açısı nedeniyle dar göründüğünü ancak o kadar da dar olmadığını ve hatta konforlu olduğunu söylüyor. 

Ahmet Elik '24 daireli binamızın 20 dairesinin dolu vaziyette olduğunu, 4 dairesinin talepleri olmasına rağmen müteahhit tarafından satışı yapılmadığını biliyoruz. Şu anda binamızdaki dairelerde oturmak isteyen vatandaşların sırada olduğunu ve taleplerin olduğunu biliyoruz. Hatta ‘Boş daire varsa haberimiz olsun’ diye gelen talepler de var" dedi.

Kaynak: İHA