Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Mansur Yavaş'tan muhalefete sert eleştiri

Mansur Yavaş'tan muhalefete sert eleştiri

Yerel seçimlerde CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş'tan Köşk sonuçlarına ilişkin dikkat çeken mesajlar...

11.08.2014 18:54

Muhalefetin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçimi kaybetmesinin ardından muhalefet, seçim sonuçlarında boykotçular, sandığa gitmeyen seçmen ve tatilcilerin etkili olduğunu söylemişti. MHP lideri Devlet Bahçeli, "Zahmet edip oylarını kullanmış olsaydı bugün Türkiye'nin bambaşka bir gündemi kaçınılmazdı. Vatan için bayrak için ülke için gelecek için sandığa gitmekten ayak sürtenler bundan sonraki olumsuzluklardan pay sahibi olacaklardır" demişti.

Haber ile ilgili metin girin!.  Yerel seçimlerde CHP'den aday olan eski MHP'li Mansur Yavaş'tan ise muhalefetin tavrına yönelik eleştirel mesajlar geldi. Yavaş'ın sözleri şöyle:-Siyasetçinin alamadığı her Oyun sorumlusu bizzat kendisidir. Ya kendini ya projelerini iyi anlatamamıştır. Veya stratejisi yanlış olabilir.-Siyasetçi alamadığı oyun sorumluluğunu asla seçmene atmamalı seçmeni suçlamamalıdır. Yani size oy verdiği zaman akil, vermeyince cahil olamaz.-Seçime girerken her şeyi hesap edip göze alarak girersiniz. Seçimden sonra bahaneler bulmak siyasetçinin yapmaması gereken bir şeydir. Haber ile ilgili metin girin!. "Seçmen sandığa gitmemişse..."-Kaybeden siyasetçinin ilk yapması gereken şey ders çıkarmaktır. Oy vermeyen seçmenin neden vermediğini araştırmalı ve gereğini yapmalıdır.-Özeleştiri kötü ve utanılacak bir şey değil,aksine başarının anahtarıdır. Seçmen sandığa gitmez ise yine sorumlu sizsiniz.-Demek ki seçmeni sandığa koşa koşa götürecek ortamı gerçekleştirememişsiniz ve umutlandıramamışsınızdır. Sorumlu seçmen asla değildir. Haber ile ilgili metin girin!.
Yorumlar | 0
üye profil