Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Mannequin Challenge nedir ve nasıl yapılır?

Mannequin Challenge videoları tüm dünyada hızla yayılıyor. Peki Mannequin Challenge nedir ve nasıl yapılır? İşte cevabı...

22.11.2016 13:09

Mannequin Challenge tüm dünyada hızla yayılan yeni bir akım. İngiliz golcü Jamie Vardy tarafından gol sevinci olarak yapıldıktan sonra yeniden gündeme gelen ve sosyal medyada iyice yayılan Mannequin Challenge ile ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz. Merak konusu haline gelen Mannequin Challenge nasıl bu kadar yayıldı?

İngiliz golcü Mannequin Challenge'ı gündeme taşıdı...
Sosyal medyada hızla yayılan ve tüm dünyada yapılmaya başlayan Mannequin Challenge, İngiliz golcü Jamie Vardy ile gündemdeki yerini aldı.

İngiltere Milli Takımı ile İspanya Milli Takımı arasında oynanan futbol karşılaşmasında Leicester City'nin İngiliz golcüsü Jamie Vardy attığı golden sonra sevincini Mannequin Challenge yaparak yaşadı. Ünlü isimleri de etkisi altına alan Mannequin Challenge akımı da bu sevincin ardından merak konusu oldu.

Jamie Vardy futbol sahalarına taşıdı
Sosyal medya kullanıcıları tarafından bilinen Mannequin Challenge akımından Jamie Vardy sayesinde herkes haberdar oldu. İngiltere ile İspanya arasında oynanan futbol müsabakasında İngiliz futbolcu Jamie Vardy attığı golden sonra bir anda olduğu yerde dondu kaldı. Vardy'nin bu hareketine arkadaşları da eşlik edince ilginç bir görüntü ortaya çıktı. Vardy'nin ve arkadaşlarının yaptıkları bu hareket Mannequin Challenge'ın futbolda ilk uygulaması olarak karşımıza çıktı.

Mannequin Challenge nedir?
Mannequin Challenge ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) Florida'daki Edward H. White Lisesi'nde çekilen video ile ortaya çıktı. Sosyal medyada hızla yayılan bu akım hemen her alanda herkes tarafından sevildi. Ünlü isimler, futbol kulüpleri, milli takımlar da çektikleri Mannequin Challenge videolarını sosyal medyada paylaşmaya başladı.

Mannequin Challenge nasıl yapılır?
Mannequin Challenge, zamanın donup kalması üzerine kurulu bir akım. Bu yeni trendin uygulanmasında ise ortamda bulunanlar hareketsiz bir şekilde donup kalmış gibi poz verirken, bir kişi ise bu insanları telefon yada kamera ile videoya alıyor. Uygulayanlar genellikle sıradışı pozlar vermeye çalışıyorlar.

Yorumlar | 2
üye profil
uğurcan akçay 2 yıl önce
doğru bir yorum
Siz bosverin 2 yıl önce
Arkadaşlar musical.ly programında yapabilirsiniz orda bu şarkılar var