Manisa'da şaşırtan olay... Sıfır otomobilin koltuğunu silerken parmağını falçata kesti!

Manisa Turgutlu'da banka yöneticiliği yapan, 3 çocuk babası 47 yaşındaki Alparslan Tosun, eşi Semiha Tosun'a 9 Eylül günü sıfır kilometre araç satın aldı. 119 bin lira verdiği otomobilin koltuklarını silerken parmağı kesilen Tosun, buna neyin sebep olduğunu anlamak için dikkatlice baktığında büyük bir şok yaşadı. Yaptığı incelemede koltuğun kenarında 7 santimetre büyüklüğünde falçata olduğunu gören Tosun, firma hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

Yayınlanma Tarihi: 06.10.2020 11:39
Değiştirme Tarihi: 06.10.2020 11:39
Manisa'da şaşırtan olay... Sıfır otomobilin koltuğunu silerken parmağını falçata kesti!

Olay, iddiaya göre şöyle gelişti: 9 Eylül günü 46 yaşındaki eşi Semiha Tosun'a araç alan Alparslan Tosun, aradan geçen 18 gün sonra kirlenen aracın koltuğunu silmek istedi ancak bir anda acı içerisinde kaldı. Tosun, koltukta 20 santimetre büyüklüğünde bir falçata buldu. 

10-15 dakika boyunca kanayan kesikle uğraştığını söyleyen Tosun, olayı anladıktan sonra eşine haber verip, aracı yetkili servise götürmesini söylemiş. Tosun, sonrasında yaşananarı da şöye anlatıyor:

"Eşim ilk iş günü sabahında yetkili servise götürdü. 7 santimetrelik falçata yetkili servis tarafından koltuktan çıkarıldı. Eşim eve döndükten 2 saat sonra Bursa'dan yeni bir koltuk geldi ve takıldı"

Haber ile ilgili metin girin!.

Alparslan Tosun, olayın meydana geldiği günden itibaren firma tarafından hafta boyunca aranıp ikna edilme uğraşı verildiğini söyledi. 

"Koltuğu değiştirdiler, olay bizim için kapanmıştı. Daha sonra koltuğu değiştiren firmanın yetkilisi bizi arayıp, 'Bir tazminat talebiniz var mı?' diye sordu. 'Yok' dedik. 'Böyle bir hata olmuş. İlgilendiniz, teşekkür ederiz' dedik. Ancak, daha sonra firma yetkilisi bizi 5 gün boyunca aradı. 'Sizi Bursa'da ağırlayalım, fabrikamızı gezdirelim. Dava açmayın aksi takdirde, 700 kişi işten çıkarılır' diyerek, bizi etkilemeye çalıştı. Biz de bizim için konunun kapandığını söyledik. Olayın ardından 6 gün sonra yine arayıp, bir kez daha davette bulunup, 'Benzin paranızı da biz karşılayalım. Koltuklarınızı da komple yenileyim' dediler. Durumu eşimle paylaşınca, çocuklarımızla birlikte bir üretim tesisini görmek hoşumuza gider dedik ve kabul ettik"

Ancak ne olduysa 2 Ekim cuma günü yaşandı. Firmadan bir telefon daha geldi ve 'Sizinle muhatap olmayı kestik, gelmenize gerek yok, konu bizim için kapanmıştır' denildi.

Tosun, büyük bir şaşkınlık içerisinde düşünmeye başladı ve bu konuşma nedeniyle rahatsızlık hissetti. Ardından da hukuki süreci başlattı. 

Alparslan Tosun şunları söyledi: Koltukta olan kesici cisim bel bölümünde olduğu için ters bir harekette felce kadar neden olabilirdi. Çok ciddiye alınması gereken bir şey bu. Çıkan cismin kalınlığı, sertliği ve keskinliği dikkate alındığında durumun ciddiyeti daha da iyi anlaşılabilir. Elimden geldiğince firmanın bu hatasını ve 5 günlük süreçte bizle dalga geçer gibi davranışta bulunmalarının hukuki mücadelesini vereceğiz. Avukatımız aracılığıyla firma hakkında Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk

Kaynak: DHA