Manisa'da göktaşı düştü iddiası sosyal medyada gündem oldu!

Son dakika haberi... Gök taşı ve meteor düştü iddiası sosyal medyada dün akşamdan beri en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Ortaya çıkan görüntüler ve kayda alınan anlar, meteor düştü iddialarını daha da güçlendirdi. Manisa'nın Salihli ilçesinde gökyüzünde beliren ve çıplak gözle de görülebilen ışık hüzmesi meteor (gök taşı) olarak değerlendirildi. Işık hüzmesinin Marmara Gölü yakınlarındaki sazlık alana düştüğü ve burada yangın çıkmasına neden olduğu belirtildi. Peki gök taşı düştü mü? Meteor düştü mü?

Yayınlanma Tarihi: 19.08.2020 09:28
Değiştirme Tarihi: 19.08.2020 09:28

Meteor düştü haberleri Manisa ve çevre illerde birçok vatandaşın durumu fark etmesiyle sosyal medyanın dünden bu yana en çok konuştuğu konulardan biri oldu. Ege Bölgesi'ndeki bazı illerde gece saatlerinde ışık hüzmesi fark eden vatandaşlar, bu anları cep telefonu ile kayda aldı. Manisa Salihli'de göktaşı (meteor) görüldü iddiaları sonrası büyük heyecan oluştu. Öte yandan gece saatlerinde ortaya çıkan bu ışık hüzmesinin Tekeloğlu ve Pazarköy Mahalleleri'nde bir alana düştüğü ve yangına sebebiyet verdiği belirtildi. Peki meteor düştü mü? İşte detaylar...

Haber ile ilgili metin girin!.

Göktaşının düştüğü noktalardan biri olarak belirtilen Manisa'nın Salihli ilçesi Pazarköy Mahallesi'nin muhtarı Ercivan Konuk, konuyla ilgili İHA'ya açıklamalarda bulundu. Şimşek çakıyormuşçasına bir görüntü fark ettiklerini söyleyen Konuk, bu ışık hüzmesinin ardından Marmara Gölü yakınlarında yangın çıktığını ifade etti. 

Kısa süre içerisinde telefonuna çok sayıda aranma geldiğini söyleyen Konuk, olay yerine gidip gözlem yaptığında geniş bir alanda yangın çıktığını belirtti. Konuk, olayı şu şekilde sürdürdü:

Benim ardımdan gelen mahallelimizle birlikte itfaiye gelene kadar yangına müdahale ettik. Yaklaşık 50 dönümlük bir alan farklı farklı noktalardan cayır cayır yanıyordu. Ama buraya bir cisim düştü. Ne düştüğünü bilmiyoruz, meteor mu, göktaşı mı düştü bilmiyoruz. Bu bölgede insan eli ile bir yangın çıkması mümkün değil. Bu ışığı çevre mahallelerimiz olan Kemer, Poyrazdamları, Karasavcı, Yeniköy gibi mahallelerden de görenler oldu”