Manisa Alaşehir'de köpeğe kan donduran saldırı! İşte o anlar...

Manisa Alaşehir'de kaydedilen görüntüler kan dondurdu. Hayvana şiddet olayı sosyal medyada herkesi şoka uğrattı. Cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntülerde, isminin Hüseyin A. olduğu duyulan kişi elindeki sopayla restoran önünde bekleyen köpeğe ardı ardına vuruyor. Çığlıklar atarak kaçan köpeğe küfürler de savuran bu kişiye, yakınlardan bir kişi müdahalede bulunuyor. Köpeğe saldırıda bulunan kişi daha sonra kendisini sakinleştirmeye çalışan kişiye küfür edip bıçak çekiyor. Görüntüler, sokaktaki vatandaşların araya girmesiyle sona eriyor. 

Yayınlanma Tarihi: 02.06.2020 11:29
Değiştirme Tarihi: 02.06.2020 12:43

Sosyal medya, Manisa Alaşehir'de hayvana şiddet olayının bir yenisi daha yaşandı. Restoran önündeki köpeğe sopayla saldıran kişi, çevredeki bir kişinin tepki göstermesi üzerine bu kez de ona saldırmaya kalkışıp bıçak çekti. O anlara ilişkin görüntüler, sosyal medyada büyük tepki topladı. Konuya ilişkin açıklama yapan Alaşehir Bedeliye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, bu kişiye zabıta ekipleri tarafından işlem yapıldığını belirtti. 

Saldırganın gözaltına alındığını söyleyen Ahmet Öküzcüoğlu, şiddete maruz kalan köpeğin de arandığını belirtti. Alaşehir'de böyle bir olayın yaşanmasından dolayı üzüntülü olduğunu söyleyen başkan Öküzcüoğlu, Olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağız, bu kişi en ağır şekilde cezalandırılmalı” dedi.

KÖPEĞE SALDIRAN HÜSEYİN A. KONUŞTU

Sosyal medyadaki görüntüleri nedeniyle olay yaratan Hüseyin A., köpeğin, sokaktaki insanlara saldırdığını ve bu nedenle onu dövdüğünü ifade etti. Herhangi bir rahatsızlık duymadığını söyleyen Hüseyin A., benzer bir olayın önceden de yaşandığını belirterek, 'Hayvan hakları varsa, insan hakları da var' dedi. Hüseyin A. ayrıca, kendisine verilecek her türlü cezaya da razı olduğunu kaydetti.

BIÇAK ÇEKİLEN KASAP DA KONUŞTU

Olayda, araya girip Hüseyin A.'ya engel olmak için araya girip tepki gösteren kasap Mehmet Ayoğlu, şikayetçi olduğunu açıkladı. Yaşananları 'üzücü' olarak tanımlayan Ayoğlu, köpeklerin daha fazla zarar görmemesi için, belediyeden ricada bulundu ve hayvanların alınması ricasında bulundu.