Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Mangalda Fabregas!

Mangalda Fabregas!

İspanya Milli Takımı ve Barcelona'nın başarılı orta saha oyuncusu Cesc Fabregas'ın Chelsea'ye transfer olmasının yankıları sürüyor

13.06.2014 16:24

2003 yılında Barcelona alt yapısından Arsenal'e tranfer olan, 2011 yılına kadar da bu takımın formasını giyip takım kaptanlığına kadar yükselen Cesc Fabregas'a  Arsenal taraftarının öfkesi dinmek bilmiyor.Yıldız oyuncu, 2011 yılında Arsenal'den eski kulübü Barcelona'ya 34 milyon euro'ya transfer olmuş, burada oynadığı 3 sezon boyunca ise Arsenal günlerinden uzak bir performans sergilemişti.İspanya Milli Takımı ile Dünya Kupası'nda bulunan Fabregas'ın, bu yaz takımdan ayrılacağı kesinleşmişti. Adaylar arasında Fabregas'ın adeta efsane olduğu Arsenal, Manchester United ve Chelsea vardı.Fabregas, Arsenal günlerinde "Premier Lig'de Arsenal'dan başka kulüpte oynamam" dese de Chelsea, hem oyuncu hem de Barcelona ile anlaşarak bu oyuncuya imza attırdı.Bunu bir 'ihanet' olarak değerlendiren Arsenal taraftarları, şimdi 27 yaşındaki oyuncuya her platformda tepki gösteriyor. Bu tepkilerin başında da yıldız oyuncunun Arsenal formalarını yakmak geliyor.

Torres'e de olmuştuAda'da benzer bir olay daha önce Fernando Torres'in Chelsea'ye transfer oluşunda da vardı. Chelsea, o dönem Liverpool'un gözbebeği olan Torres'i 50 milyon bonservis bedeliyle kadrosuna katmış, Liverpool'lu taraftarlar ise Torres'i 'hain' ilan etmiş, bu oyuncuya da benzer tepkiler vermişti. (Fanatik)
Yorumlar | 0
üye profil