Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Maltepe'de engelliler kafesi açılacak

Maltepe'de engelliler kafesi açılacak

Alternatif Yaşam Derneği Düşler Akademisi Kurucusu ve Başkanı Ercan Tutal ve Düşler Akademisi Proje Yöneticisi Pınar Meseri, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ı makamında ziyaret etti.

19.06.2014 08:41

Alternatif Yaşam Derneği Düşler Akademisi Kurucusu ve Başkanı Ercan Tutal ve Düşler Akademisi Proje Yöneticisi Pınar Meseri, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ı makamında ziyaret etti. Görüşmede Maltepe Belediyesi Meclis üyesi Yasemin Boyraz da hazır bulundu.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kılıç, "Engellilerle ilgili belediye olarak çok ciddi projeler düşünüyoruz. Engellilerimizin kaynaşabileceği bir kafe projesi gerçekleştireceğiz. Bir iki adım attıktan sonra akademinizden de faydalanabiliriz. Bu anlamda ilgili birimlerimiz ve meclis üyelerimiz üzerinden bizlere neler yapabileceğiniz noktasında yardımcı olabilirsiniz. Bu konuda ortak ve katılımcı bir modeli geliştirmek istiyoruz" dedi.

Her türlü desteğe hazırızAli Kılıç'a göreve gelmesinden ötürü tebrikleri ileten Ercan Tutal da, "Engelsiz yaşam, üreten birey" projesinden bahsederek şöyle konuştu:  "Engellileri yaşama kazandırmak amacıyla kurulan Düşler Akademisi projesini yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu alanda uluslararası işbirliği ve projelerimiz de var. Beşiktaş, Ataşehir ve Kaş'ta bu projemizi hayata geçirdik, Maltepe'de de bunun olmasını isteriz. Bu bölgede çok sayıda engelli vatandaşımız var. Bizler bu konuda her tür desteğe hazırız."Başkan Kılıç, Tunceli Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat'ı da makamında kabul etti.
Yorumlar | 0
üye profil