Malatya'da 2 katlı bina çöktü! Vali Aydın Baruş'tan açıklama

Malatya'da iki katlı binanın çökmesi sonucu enkaz altında kalanlar olduğu belirtiliyor. AFAD tarafından yapılan açıklamada enkaz altından 2'si ağır 13 kişinin kurtarıldığı açıklandı.

Yayınlanma Tarihi: 09.11.2021 17:34
Değiştirme Tarihi: 09.11.2021 18:27

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesindeki Sıtmapınarı Mahallesi İnönü Caddesi'nde bulunan 2 katlı bir bina henüz bilinmeyen nedenle çöktü.

Giriş katında dükkanların bulunduğu binanın çevresinde güvenlik önlemi alındı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

13 KİŞİ KURTARILDI

Bölgede başlatılan arama kurtarma çalışmaları sırasında 2'si ağır 13 kişi, enkazdan yaralı kurtarıldı. Yaralılar, hastanelere sevk edildi.

Enkaz altında çok sayıda kişinin kaldığı öğrenilirken, olay yerine çok sayıda itfaiye, Umke, Jandarma 112 sağlık ekibi sevk edildi. Giriş katında dükkanların bulunduğu binanın çevresinde güvenlik önlemi alındı.

MALATYA VALİSİ BARUŞ'TAN AÇIKLAMA

Malatya Valisi Aydın Baruş, yaptığı açıklamada, "Bu 2 katlı bir bina. Olay yerinde görevlilerimizin aktardığına göre, enkazın altından 8 kişi çıkarıldı ve durumları iyi. Bu 2 katlı bir bina. Olay yerinde görevlilerimizin aktardığına göre... Enkazın altından 8 kişi çıkarıldı ve durumları iyi. Ancak çöken binada bir kahvehane, fırın ve bir ticarethane var. Kaç kişinin etkilendiği yönünde kesin bir bilgi yok. Yaklaşık 20 insan olduğu söyleniyor. Olayı araştırıyoruz. AFAD ve itfaiye ekiplerimiz çalışıyor. Gereken yapılıyor" ifadelerini kullandı.

İlgili Sayfalar: Playlist