Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
4 gün sonra mahsur kaldığı kuyudan çıkartıldı

4 gün sonra mahsur kaldığı kuyudan çıkartıldı

İzmir’in Konak İlçesi’nde, girdiği kuyuda, toprak kayması sonucu mahsur kalan 37 yaşındaki Beytullah Karakaş, 4 gün sonra kurtarıldı.

27.12.2015 16:53

İzmir’in Konak İlçesi’nde, genişletmek için girdiği bir evin bahçesindeki kuyuda, toprak kayması sonucu mahsur kalan 37 yaşındaki Beytullah Karakaş, ekiplerin 4 günlük çalışması sonucu bugün saat 13.00 sıralarında kurtarılabildi.
Beytullah Karakaş, geçen perşembe günü Basmane Semti 961 Sokak’taki 64 numaralı evin bahçesinde bulunan 18 metre derinliğindeki kuyuyu genişletmek için içine girdi. Çalışma sırasında kuyuda toprak kayması meydana geldi. Olayı görenler durumu sağlık, AKS 110 ve polis ekiplerine bildirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Araç girişinin olmadığı sokaktaki kuyuda meydana gelen toprak kayması nedeniyle iş makineleri kurtarma çalışmalarında kullanılamadı. Bunun üzerine UMKE ve AFAD ekiplerinden yardım istendi. Yeni bir toprak kaymasını engellemek için ekipler kerestelerden iskele inşa etti, ardından da adeta iğneyle kuyu kazdı.

Karakaş’ın vücudunun büyük bölümünü örten toprak ve taş parçaları, ekiplerin titiz çalışmasıyla üst kısma çıkartılmaya başlandı. Yoğun çalışmalarla ulaşılan Karakaş’ın hayatta olduğu tespit edilince sağlık ekipleri ilk müdahalede bulundu. Şu an beline kadar toprağa gömülü olan Karakaş’a serum bağlı olduğu ve vücudunun bazı yerlerinde kırıklar olduğu öğrenildi.

Vücudunu saran toprak ve taşların temizlenmesi ardından Beytullah Karakaş’ın kuyudan çıkartılacağı bildirildi.

 Kurtarılıp hastaneye kaldırıldı

İzmir’in Basmane Semti’nde, genişletmek için girdiği bir evin bahçesindeki kuyuda, toprak kayması sonucu mahsur kalan 37 yaşındaki Beytullah Karakaş, ekiplerin 4 günlük çalışmasıyla bugün saat 13.00 sıralarında sağ kurtarıldı.

Kuyudan çıkartılan Karakaş, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. (DHA)

Yorumlar | 0
üye profil