Mahsun Kırmızıgül Oscar'ı istiyor!

Yayınlanma Tarihi: 12.02.2015 11:32
Değiştirme Tarihi: 12.02.2015 12:06

Azerbaycan'daki Azad TV, Mahsun Kırmızıgül'ün yeni filmi 'Mucize'nin vizyona girişi ile ilgili yaptığı yayında ünlü yönetmenin bu filmle olmasa bile bundan sonraki filmi ile Oscar almaya kararlı olduğunu öne sürdü.

Azerbaycan'daki Azad TV, Mahsun Kırmızıgül'ün yeni filmi 'Mucize'nin vizyona girişi ile ilgili yaptığı yayında ünlü yönetmenin bu filmle olmasa bile bundan sonraki filmi ile Oscar almaya kararlı olduğunu öne sürdü.Azeri kanal, Türkiye'de gişe rekoru kıran Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği, senaryosunu yazdığı ve oynadığı ‘Mucize’ filmi ve Bakü'deki galasına magazin programında geniş yer verdi. Azerice ‘Muganni- aktör’ (Şarkıcı-oyuncu) olarak nitelendirilen Kırmızıgül’ün Bakü'deki galada 1960’lı yıllardaki Türkiye’yi yansıtmak için filmin mekan çalışmaları için İzmir ve Kars’ın Kağızman İlçesi’nde 3 ay süren çalışma yapıldığını anlattığı belirtildi.

"Herkes kendi sinemasını yapar"Kırmızıgül, ilk kez filmin müziklerinin yüzde 95’ini bizzat kendisinin hazırladığını, Prag Senfoni Orkestrası'nın da seslendirdiğini ifade ederken, "Benim yolum bu. Herkes kendi sinemasını yapar. Bu benim kendi sinema anlayışım. Ben halkın sorunlarını anlatmayı seviyorum" dediğini aktardı.Program sunucusu, Mahsun Kırmızıgül’ün Türkiye’nin tanınmış birçok isminin rol aldığı ‘Mucize’ filmini değerlendirirken, ‘Muganni-aktör Kırmızıgül; Oscar mükafatı almaya kararlıdır. Bu filmle olmazsa nöbetteki filmle mutlak” diye değerlendirme yaptı. (DHA)