Mahmut Emin Kurhan: Türkiye’yi siber güvenlik alanında öncü ülke haline getirmek istiyoruz

Mahmut Emin Kurhan siber güvenlik alanında kendisini geliştirmiş bir Siber güvenlik uzmanı... Kendi kurduğu şirketi ve yetiştireceği kişiler ile beraber siber güvenlik alanında bir öncü Türkiye’ye imza atmak için yoluna devam ediyor. Üstelik Türkiye'nin siber güvenlik alanında öncü bir ülke olmasını da amaçlıyor. 

Yayınlanma Tarihi: 08.10.2021 15:17
Değiştirme Tarihi: 08.10.2021 15:17
Mahmut Emin Kurhan: Türkiye’yi siber güvenlik alanında öncü ülke haline getirmek istiyoruz

Siber güvenlik oldukça kapsamlı bir yapıya sahiptir ve dünyaya karşı bütün önlemleri almak bu işte önceliktir. Çünkü siber güvenliğin içerisinde bulunmuş olan yapılar çok karmaşıktır. Bu karmaşık yapıyı düzenlemek için uzman olmak gerekir. Aksi takdirde yapılacak en ufak hatada yine bu işi çözmeye çalışan kişi zarar görür. Yani bu çalışma dikkat isteyen bazı işlemleri içerisinde barındırıyor.

Yeni Siber Güvenlik Gücü

Siber güvenlik adı altında birçok kuruluşun olduğu da bilinir. Ancak hakiki bir şekilde siber güvenlik uzmanı olabilmek için belirli bir birikim ve bilgiye ihtiyaç vardır. 

Mahmut Emin Kurhan, şirketi ile yetiştireceğine uzmanlar ile beraber siber güvenlik alanında Türkiye için atılımlar yapmak istediğini belirtti.