Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

20 gün sonra çuvalda cesedi bulundu

20 gün önce kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 53 yaşındaki Hasan Averbek, bir mağarada öldürülmüş olarak bulundu.

01.06.2015 12:27

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde 20 gün önce bir yakınının taziyesine giderken kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 53 yaşındaki Hasan Averbek, bir mağarada öldürülmüş olarak bulundu. Olayla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığı belirtilirken, hastane bahçesinde aile üyeleri arasında olay çıkması nedeniyle Averberk’in ön otopsi işlemi Emniyetin bahçesinde yapıldı.

Şırnak’ın İdil İlçesi’ne bağlı Ulak Köyü’nde oturan çiftçi Hasan Averbek, 20 gün önce Nusaybin’de bulunan bir akrabasının taziyesine gitti. Taziyeye gittikten sonra bir daha kendesinden haber alınamayan Averberk’in yakınları güvenlik güçlerine kayıp başvurusu yaptı.20 gündür aranan Hasan Averberk’in, dün akşam saatlerinde Nusaybin’e bağlı Girmeli Mahallesi kırsalında bir mağarada bir çuval içinde cesedi bulundu. Jandarma ekiplerinin olay yerinde yaptığı incelemeden sonra ceset, Nusaybin Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Averbek’in öldürüldüğünü duyan ailesi devlet hastanesi acil servis önüne akın etti. Hastane bahçesinde Hasan Averbek’in ailesi ve eşi arasında bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

Ön otopsi emniyetin bahçesinde yapıldı

Hastanede bahçesinde kavga çıkması nedeniyle Hasan Averbek’in cenazesi İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine görüldü. Burada nöbetçi savcının yaptığı ön otopsiden sonra detaylı otopsi için Averbek’in cesedi Diyarbakır Adli Tıp kurumuna gönderildi. Hasan Averberk’in öldürülmesi olayı ile ilgili 2 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

DHA

Yorumlar | 0
üye profil