Mabel Matiz'den aç susuz şekilde çalıştıkları iddia edilen dansçılar hakkında açıklama!

Ünlü şarkıcı Mabel Matiz'in 'Toy' klibinde yer alan dansçılar, sette kötü muamele gördüklerini iddia etti. Mabel Matiz, iddialar hakkında organizasyon şirketini suçlayarak, "Anlaştığımız firma sorumluluklarını yerine getirmedi, iş akdimiz sona erdirildi. Üzerime düşen her ne ise yapmaya hazırım" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 20.10.2020 10:09
Değiştirme Tarihi: 20.10.2020 10:37
Mabel Matiz'den aç susuz şekilde çalıştıkları iddia edilen dansçılar hakkında açıklama!

Mabel Matiz’in geçtiğimiz günlerde yayımladığı “Toy” isimli şarkısının klibinde yer alan dansçıların insanlık dışı şartlarda çalıştırıldığı iddia edildi.

GMag dergisi resmi Instagram hesabından yaptığı açıklamada, klipte yer alan 22 dansçının barınma, beslenme, hijyen ve can güvenliği hakları hiçe sayılarak 55 saat boyunca çalıştırıldıklarını iddia etti. “Su istedik, verilmedi. 40 derece sıcakta kızgın kumda dans ettik” diyen dans ekibi, bulundukları kentteki otellerin de organizasyonu boykot ettiğini ve kapılarını kapattığını belirtti. Ayrıca Mabel Matiz’in menajeri Ufuk Sarı’nın da süreç bitiminde dans ekibini oyaladığı ileri sürüldü.

MABEL MATİZ: SUÇ FİRMANIN, NE GEREKİYORSA YAPMAYA HAZIRIM

Mabel Matiz, yaptığı açıklamada 'yaşanan sıkıntının, yönetimin sağlanması amacıyla kendileriyle profesyonel olarak anlaştıkları organizasyon firmasının, sorumluluklarını yerine getirmemesinden kaynaklandığını ifade ederek, ""Biliyorsunuz, iki gün önce yeni şarkım Toy, video klibiyle beraber yayınlandı. Sizlerden çok güzel geri dönüşler alıyorum. Gönülden gönüle böyle aramız buluşabildiğimiz için kendimi şanslı sayıyor ve mutlu oluyorum. Sağolun. Emeği geçen herkes tekrar sağolsun. Şarkı da klip de, artık kendi özgür yollarındalar.

"Toy" klibimizin çekimleri oldukça dertli geçti, şarkının adını hatırlatan cinsten zorluklarla hem de. Hayat yolunda bazen, önceden asla kestiremeyeceğimiz, zorlayıcı anlar zamanlar olabiliyor. Bilirsiniz. Bir işin ne kadar profesyonel olursak olalım, yolumuza çıkan sıkıntılardan geçmek durumunda kalabiliyoruz. Bunca senenin sonunda benim halen görüp deneyimlediğim şey bu.

Söz konusu birkaç günlük çekimde, bütün ekip olarak, benim de uzun senelerdir yaşamadığım kadar zorlayıcı ve yorucu bir klip seti tecrübesinden hep birlikte geçtik.
Çekimin gerçekleşmesi ve çekim sürecinin bütün organizasyon ve yönetiminin sağlanması amacıyla kendileriyle profesyonel olarak anlaştığımız firmanın, sorumluluklarını yerine getirmemesinden kaynaklı olarak, çok ciddi aksaklıklar ve sorunlar yaşadık. Bu sebeple söz konusu firmayla iş akdimizin sona erdirildiğini biliyorum. Bu sırada yaşanan sıkıntıların bazısını ben kendim de yaşayıp bunlara şahit olurken, bazı detaylara ise sonradan, ekibim aracılığıyla vakıf oldum.

Aynı gün klibin ruhuna ve iklimine bütün enerjileriyle yön veren 22 performans sanatçısı arkadaşımın da, diğer herkes gibi büyük sıkıntılar yaşadığı bilgisine ve bunun detaylarına sonradan, oldukça üzülerek vakıf oldum. Olayın maddi manevi telafisi ve takibiyle ilgili ekibimin inisiyatif almasını istedim ve sağladım.

Aradan geçen yaklaşık 3 ay zarfında performans sanatçısı arkadaşlarımla benim herhangi bir iletişimim olmadı. Konuyla ilgili diğer detayları ben de lansman günü sosyal medyadan takip ettim.

Mağduriyetlerini haklılıkla dile getiren sanatçı arkadaşlarımın duygularını paylaştığımı, onların yanında olduğumu ve maruz kaldıkları bu olumsuz deneyimin telafisi için kendi üzerime düşen her ne ise yapmaya hazır olduğumu buradan paylaşmak isterim." dedi.