Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

LYS partisinin sonu faciayla bitti!

Bursa’da dün girdikleri LYS stresini atmak için eğlenceye katılan, ardından deniz manzarası izleyen öğrenciler, Mudanya’da kaza yaptı.

23.06.2014 14:39

Kaza, sabaha karşı saat 04.30 sıralarında, Mudanya Yeni Mahalle’de meydana geldi. İddiaya göre, dün girdikleri LYS sınavının stresini atmak isteyen 7 öğrenci, bir eğlence yerinde düzenlenen 'After LYS' partisine katıldıktan sonra deniz manzarası izlemek üzere kiraladıkları 34 JA 9344 plakalı otomobil ile Mudanya İlçesi’ne gittiler.

Haber ile ilgili metin girin!.Yamaçtaki bir tepeden Mudanya manzarası izleyen gençlerin bulunduğu otomobil, Yeni Mahalle Gül Sokak’ta bir virajı alamayarak, Marmara Yazlık Evleri’nin bahçesine düştü. Kimin kullandığı belirlenemeyen otomobilde bulunan gençlerden İdil Bayar olay yerinde, Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi'nden yeni mezun olan Beyza Varol da kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.Kazada yaralanan Aytuğ Bayar, Basri Yılmaz, Berfo Çakır, Beril Varol ve Tolga Şahin ise çevredeki hastanelerde tedavi altına alındı. Kazada ölen İdil Bayar ve yaralanan Aytuğ Bayar’ın kuzen oldukları öğrenildi. Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. Aileler cenazeleri teslim aldıKazada yaşamını yitiren Özel Tan Anadolu Lisesi 12'nci sınıfa geçen İdil Bayar'ın, bu yıl LYS'ye giren kuzeni Aytuğ Bayar ile eğlenceye gittiği öğrenildi. Kazada yaşamını yitiren Beyza Varol'un kardeşi Beril Varol ve diğer yaralıların Uludağ Üniversitesi, Çekir ve Muradiye Devlet Hastanelerindeki tedavileri ise devam ediyor. Arkadaşları siyah tişörtler giydiBeyza Varol’un cenazesi Gemlik İlçesi’ne bağlı Büyük Kumla Mahallesi’nde toprağa verildi. İdil Bayar’ın cenazesi ise babasının köyü olan Orhangazi’ye bağlı Gürle köyüne getirildi. Burada daha önce ailesinin oturduğu evin önüne getirilen cenaze dualar okunduktan sonra omuzlar üzerinde Gürle Camii’ne götürüldü. Camide ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından İdil Bayar’ın cenazesi gözyaşları arasında köy mezarlığında toprağa verildi.Cenaze töreninde İdil Bayar’ın babası Adil Bayar ve siyah tişört giyen okul arkadaşları gözyaşlarına boğuldu. Kaza öncesi selfieBu arada, kazadan saatler önce İdil Bayar ve Beyza Varol’un özçekim (selfie) çekerek sosyal medyadaki hesaplarına koydukları görüldü. Haber ile ilgili metin girin!.  
Yorumlar | 0
üye profil