Lüks otomobilde 5 liraya karpuz satan kişinin kim olduğu ortaya çıktı! Ceza yağdı...

İstanbul'da geçtiğimiz günlerde birçok haber sitesinde yer alan 'Lüks otomobilde 5 liraya karpuz satışı' haberiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Lamborghini marka lüks otomobiliyle 5 liraya karpuz satan işinin İran uyruklu M.H.F olduğu belirtilirken, bu kişinin ülkesinde bir sosyal medya fenomeni olduğu ifade edildi. Öte yandan M.H.F. hakkında “Araçları motorlu araç tescil belgesinde gösterilen maksadın dışında kullanmak" suçuyla trafikten men ve para cezası verildi.

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2020 10:16
Değiştirme Tarihi: 04.09.2020 10:16
Lüks otomobilde 5 liraya karpuz satan kişinin kim olduğu ortaya çıktı! Ceza yağdı...

Sözcü Gazetesi'nden Habip Atam'ın haberine göre, Lamborghini marka aracıyla 5 liraya karpuz satan kişinin İran uyruklu sosyal medya fenomeni M.H.F. olduğu ortaya çıktı. Beyoğlu Hacı Hüsrev Mahallesi Piyalepaşa Bulvarı üzerinde yaşanan olayda yabancı uyruklu bir kişinin Lamborghini marka araçla 5 liraya karpuz satması gündem olmuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, haberin gündeme gelmesiyle birlikte çalışma yürütüp, lüks aracı bu amaçla kullanan kişinin kimliğini tespit etti ve İranlı M.H.Y.'yi Emniyet'e getirdi. 

Aracı amacı dışında kullandığı için 1228 lira idari para cezası yazılan M.H.F'nin Lamborghinisi 15 gün süreyle trafikten de men edildi.

Ülkesinde sosyal medya fenomeni olan bu kişinin, YouTube'da yayınlamak üzere karpuz sattığı anları kayda aldırdığı ifade edildi. 

M.H.F'nin karpuz sattığı aracın ikinci el fiyatı 5 milyon lira olarak belirtiliyor.
 

Kaynak: SÖZCÜ