Lokanta ve kafeler ne zaman açılacak? Kafeler ve lokantaların açılması için yeni formül...

Lokanta ve kafeler ne zaman açılacak sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce işletme sahibi vatandaş, konuyla alakalı gündemden yapılan açıklamaları ve öne çıkan gelişmeleri takip etmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından lokanta ve kafelerin açılabilmesi için yeni bir formül üzerinde çalıştığı belirtilirken, yaklaşık 4 aydır iş yapamayan esnaf belli kurallar çerçevesinde işletmelerinin açılmasını talep ediyor. Peki, Lokanta ve kafeler ne zaman açılacak?

Yayınlanma Tarihi: 14.02.2021 10:04
Değiştirme Tarihi: 14.02.2021 10:04
Lokanta ve kafeler ne zaman açılacak? Kafeler ve lokantaların açılması için yeni formül...

Lokanta ve kafelerin ne zaman açılacağı, binlerce işletme sahibi vatandaşın merak ettiği ve araştırdığı konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Geçen kasım ayında vakaların yeniden tırmanışa geçmesiyle alınan tedbirler kapsamında kapatılan kafe ve restoranlar isyanda. Yaklaşık 4 aydır iş yapamayan esnaf, belli kurallar çerçevesinde ekmek kapılarının açılmasını istiyor. Sağlık Bakanlığı da yeni bir formül üzerinde çalışıyor. İşte o formülün detayları:

KURALLARA UYAN ŞEHRE ÖDÜL

Dünyada aşı üretimi hala istenilen seviyede olmadığından tedbirlere uymak sadece Türkiye için değil, tüm dünya için şart. Bu dönemde il ya da ilçeler bazında daha az vaka ve ölüm olan yerlerde kısıtlamalar azaltılacak. Buna İl Hıfzıssıhha kurulları karar verecek. Bir il ya da ilçede vaka sayıları ve ölüm oranları azalmışsa, kurallara uyan halk ödüllendirilecek. Böylelikle şehirler veya ilçeler daha çok kendini koruyacak önlemlere başvuracak. Vaka sayıları azalan illerde öncelikli olarak lokanta ve kafeler açılacak.