Liseli Esmanur Çakmak'ın ölümünden vahşet çıktı! Emniyette sorgulanan anne her şeyi itiraf etti

Ankara'nın Mamak ilçesinde yaşayan ve ailesinin 'intihar etti' dediği 18 yaşındaki lise öğrencisi Esmanur Çakmak'ın, annesi Hamide Çakmak tarafından boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Emniyette sorgulanan Hamide Çakmak, suçunu itiraf etti ve tutuklanarak cezaevine gönderildi. İşte korkunç olayın ayrıntıları... 

Yayınlanma Tarihi: 23.01.2022 19:39
Değiştirme Tarihi: 23.01.2022 19:39
Liseli Esmanur Çakmak'ın ölümünden vahşet çıktı! Emniyette sorgulanan anne her şeyi itiraf etti

Olay, dün akşam saatlerinde Bostancık Mahallesi 1580'inci sokaktaki evde meydana geldi. Hamide Çakmak, 112 acil servisi arayarak kızı Esmanur'un kendini iple asarak intihar ettiği ihbarında bulundu. İhbar üzerine eve giden sağlık ve polis ekipleri, yerde bulunan Esmanur'un hayatını kaybettiğini belirledi. Çelişkili ifadelerde bulunan anne Hamide Çakmak ile daha sonra eve gelen baba Y.Ç. gözaltına alındı.

EMNİYETTE SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Çiftin emniyetteki ifadesinde Esmanur'un annesi Hamide Çakmak tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Anne Çakmak, tartışma sonucu Esmanur'u boğarak öldürdüğünü, daha sonra sağlık ekiplerini arayarak kızının iple kendini astığı yönünde ihbarda bulunduğunu söyledi. Baba Y.Ç. ise olay sırasında evde olmadığını, eşinin telefonda bilgi vermesi üzerine eve geldiğini söylediği belirlendi.

Emniyetteki işlemlerin ardından Y.Ç. serbest bırakılırken, adliyeye sevk edilen Hamide Çakmak tutuklandı. Esmanur Çakmak'ın cenazesi ise yakınları tarafından toprağa verildi. (DHA)

İlgili Sayfalar: Playlist