Lise sınavları ne zaman yapılacak? Yüz yüze sınavlar ertelendi mi?

Liselerde yüz yüze sınavların ne zaman yapılacağını merak eden birçok öğrenci, internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gelen açıklama sonrasında, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması planlanan sınavlarının ertelendiği açıklandı. Peki, lise sınavları ne zaman yapılacak? Yüz yüze sınavlar ertelendi mi?

Yayınlanma Tarihi: 24.03.2021 09:55
Değiştirme Tarihi: 24.03.2021 09:55
Lise sınavları ne zaman yapılacak? Yüz yüze sınavlar ertelendi mi?

Liselerde hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması planlanan sınavları, en erken 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılmaya başlanacak.

Lise son sınıfların sınavları devam edecek ve 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanacak. Lise son sınıflarda öğrenim gören öğrencilerin 2020-2021 eğitim ve öğretim yılına ilişkin tüm iş ve işlemleri en geç 28 Mayıs'a kadar tamamlanacak.

Yurt dışında bulunan ve uygulanan sınavlara bulunduğu ülkede katılmak isteyen öğrenciler, gerekli başvuruları yaptıktan sonra sorular, yurt dışı temsilciliğince verilecek resmi e-posta adresi üzerinden elektronik ortamda gönderilecek ve yurt dışı temsilciliğince sınav uygulanacak.

Salgın nedeniyle zorunlu karantina uygulamaları, izolasyon ya da başka bir nedenle liselerdeki birinci dönem sınavlarına 26 Mart'a kadar giremeyen öğrenciler, zümre öğretmeninin belirleyeceği tarihte sınavlara alınacak.