Lise sınavları ne zaman yapılacak? Bakan Selçuk açıkladı...

Lise sınavları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtını merak eden liseli öğrenciler, konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen lise sınavlarının okullarda yüz yüze yapılacağını belirtti. Peki lise sınavları ne zaman yapılacak? İşte Bakan Selçuk'un açıklaması...

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2021 13:07
Değiştirme Tarihi: 02.02.2021 13:07
Lise sınavları ne zaman yapılacak? Bakan Selçuk açıkladı...

Okullarda koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen lise sınavlarının ne zaman yapılacağını merak eden öğrenciler için Bakan Selçuk açıklamalarda bulundu. Kademeli olarak geçilecek olan yüz yüze eğitim için açıklama yapan Bakan Selçuk, lise öğrencilerinin birinci dönemden kalan sınavlarının ne zaman yapılacağını açıkladı.

SINAVLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime geçiş sürecinin ayrıntılarına ilişkin basın açıklaması düzenledi. Bakan Selçuk, ‘Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir.’ ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin okullarda yüz yüze eğitime katılımlarının geçen dönemde olduğu gibi yine velilerin kararına bağlı olacağını belirten Selçuk, "Yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimiz için şubat ayı içerisinde aşı uygulamasının yapılması planlanmaktadır." diye belirtti.

Bakan Selçuk, "Farklı sınıf düzeyleri ve okul kademelerinde de il bazlı olarak yüz yüze eğitime başlanmasıyla ilgili kararlar alınabilecektir. Öğrenme kayıplarının giderilmesi için kapsamlı bir programa başlayacağız." ifadelerini kullandı.

OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİ İÇİN 1 MART’A İŞARET ETTİ

Bakan Selçuk açıklamasında " Köy okullarımızı tüm kademelerde 15 Şubat'ta yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. 15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarını da tam zamanlı açma kararı verdik. 1 Mart'tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak.1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek" dedi.