Lise öğrencisine cinsel saldırıda bulunan şahıs serbest bırakıldı!

Aydın'da lise öğrencisi N.Ö.'ye cinsel saldırı girişiminde bulunduğu gerekçesiyle yargılanan şüpheli Kayhan D. 4 ay tutuklu kaldıktan sonra ilk duruşmada adli kontrol şartıyla tahliye edildi. 

Yayınlanma Tarihi: 30.09.2020 16:27
Değiştirme Tarihi: 30.09.2020 16:28
Lise öğrencisine cinsel saldırıda bulunan şahıs serbest bırakıldı!

Aydın Bozdoğan'da 14 yaşındaki lise birinci sınıf öğrencisi N.Ö., 15 Mayıs'ta yakınlarıyla keçilerini ormanlık alana otlatmaya götürdü. Bir ara yakınlarının gerisinde kalan genç çocuğa, arkasından gelen Kayhan D. (25), saldırdı. N.Ö., ağzını kapatıp, kendisini yere yatırmak isteyen Kayhan D.'den elini ısırarak kurtulduktan sonra bağırarak amcasından yardım istedi.

N.Ö., yaşadıklarını amcasına anlattı. Amca ise baba Hasan Ö.'ye söyledi. Bunun üzerinden Hasan Ö., savcılığa gidip Kayhan D. hakkında suç duyurusunda bulundu. Sevk edildiği mahkemede tutuklanan  Kayhan D. hakkında dava açıldı. Nazilli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 22 Eylül'de görülen davanın ilk duruşmasında Kayhan D., hakkındaki suçlamaları kabul etmeyip, tahliyesini istedi. Mağdur N.Ö. de pedagog eşliğinde mahkemede ifade verip, yaşadıklarını anlatarak Kayhan D.'den şikayetçi olduğunu söyledi. İfadeleri dinleyen ve dosyayı inceleyen mahkeme heyeti, 4 ay tutuklu kalan sanık Kayhan D.'nin adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

"HEPİMİZİ ÜZDÜ..."

Tahliye kararına tepki gösteren baba Hasan Ö., "Sanığın adli kontrol şartı ile tahliye edilmesi bizi üzdü" dedi. Yaşadıklarını anlatan N.Ö. ise, "Beklemediğim bir anda saldırıya uğradım. Çok korktum. Bana bunu yaşatan kişinin tahliye edilmesine şaşırdım. Tutukluluğunun devam etmesini bekliyordum" dedi. N.Ö.'nün kuzeni Özkan Ö. ise sanığın tahliye edilmesinin kendilerini üzdüğünü belirterek, "14 yaşındaki bir çocuğa bunu yapan biri, kim bilir daha başka kimlere neler yapar. Yetkililerden bu olay karşısında adaletin sessiz kalmamasını ve sanığa gerekli cezanın verilmesini istiyorum" şeklinde konuştu. 

(DHA)