Lifecell Tech Drone League 2018 final yarışı heyecanı!

Yayınlanma Tarihi: 20.12.2018 00:02 | Değiştirme Tarihi: 20.12.2018 00:02

Lifecell Tech Drone League 2018 final yarışı 22-23 Aralık'ta Nişantaşı Üniversitesi Neotech Kampüsü'nde! Göz kırpmayın yoksa önünüzden 200 km ile geçen yarış dronelarını kaçırırsınız...

Hız ve adrenalin, dünyanın en hızlı gelişen sporu olan drone yarışları ile yeniden şekilleniyor. Pilotlar droneun üzerindeki ilk görüş kamerasından (First Person View) gözlüklerine aldıkları görüntüler ve uzaktan kumandaları yardımı ile kontrol ettikleri droneları ile üç boyutta, teknolojik yarış pistlerinde adeta bir video oyununun içindeymiş gibi çok yüksek hızlara ulaşıyorlar. 

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

‘’Aslında pilotlar, bilimsel ve teknolojik ilerlemelerle birlikte becerilerini geliştirirken, yakın gelecekte galaksiler arası düzenlenecek pod yarışları için gerekli olan refleksleri olduğunu kanıtlıyorlar. ‘’

 

DRONE DÜNYASINA HERKES GİREBİLİR VE ŞAMPİYON OLABİLİR


Özellikle dar köşelerde kızgın bir arı gibi ses çıkartıyorlar ve çok fazla çarpışma oluyor. Ama bu çok eğlenceli. Drone yarışları dünyasına herkes girebilir ve şampiyon olabilir. Yaş, cinsiyet ve gelir düzeyi ile ilgisi yoktur. Diğer yarış disiplinlerine kıyasla dronelar düşük fiyatları nedeniyle, giriş maliyetleri de oldukça düşüktür.


YENİ NESİL YETENEKLİ PİLOTLAR UÇAN DEVRİME KATILIN 


“Aniden bir çift gözlük takabilir ve gerçek hayatta bir video oyunu gibi etrafta uçabilirsiniz.”

 

Pilotlar, birer ‘’ Maker’’ olmak zorunda. Pilotlar dronelarını her bir parçasını ayrı olarak kendi uçuş stillerine uygun şekilde seçerler ve bunları bir araya getirdikten sonra yazılımlarını yükleyip son ayarlarını yaparlar.  


Yarışçılar ve pilot olmak isteyenler, pistte olmadıklarında simülatörlerinden yararlanırlar ve becerilerini risksiz bir ortamda test edebilirler. Yeni başlayanlar genellikle açık alan dersine geçmeden önce simülatörlerin yardımıyla temel seviye becerilerini geliştirirler.

 

LIFECELL TECH DRONE LEAGUE YARIŞLARINDA İZLEYİCİLER DE UÇUYOR


Tüm farklı skor tablolarını tutun, sıkı durun
Kimin kim olduğunu, 
Kimin, kimin içinde olduğunu ilk siz anlayın!
Dileyen herkes 22-23 Aralık’ta gerçekleşecek olan Lifecell Tech Drone League Final Yarışını internetten pilotlarla aynı anda dronelarını kumanda ettikleri görüntüleri canlı olarak izleyebilecek.  
Drone yarışlarında, pilotlar ilginç karakter yapıları ve karizmatik niteliklerini geliştirerek, hem kendilerini hem de izleyicileri eğlendiriyorlar. Lifecell Tech Drone League Yarışları’nı kaçıranlar TV8,5’ta yayınlanacak TV programından tüm heyecanı tekrar yaşayabilecekler. 

 

DRONE VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ’NDE ŞAMPİYONLAR BELLİ OLACAK


22-23 Aralık Kasım'da Nişantaşı Üniversitesi Maslak 1453 Neotech Kampüsünde Lifecell Tech Drone League Final Yarışı gerçekleşecek ve ŞAMPİYON belli olacak. 
Yarışlardan bir hafta önce yarış pisti simülatöre yüklenecek ve pisti en hızlı tamamlayan bir şampiyon daha final etabında ödülüne kavuşacak. 

 

DJI TÜRKİYE GRUBU ile RENKLİ GÖSTERİMLER


Lifecell Tech Drone League yarışlarında ilk defa DJI Türkiye Grubu’na özel bir video sahnesi yer alacak. Sahnede grup üyelerinin çektikleri fotoğraf ve videolar da yarışacak. 

 

AMERİKA’DAN BÜYÜK ÖDÜLLE DÖNEN ‘’ROBOT’’ DA BU FESTİVALDE


Darüşşafaka Robot Kulübü, Chicago’da düzenlenen “FIRST Midwest Regional” robot yarışmasının en prestijli ödülünü kazandı. Darüşşafaka, özel alanında robotunu ve yeteneklerini sergileyecek. 

 

İZLEYİCİLER YARIŞ GÜNLERİNDE BİRÇOK TEKNOLOJİK DENEYİM YAŞAYACAK VE WORKSHOPLARA KATILABİLECEKLER


Workshoplarda başarılı olan katılımcılar Lifecell'den sürpriz hediyeler kazanabilecekler. Workshoplar: Kodlu drone, drone uçuş ve drone simülatörü eğitimleri. Etkinlikler: Drone yarışı, şovları, simülatörleri, deneyimi, oyunları; Maker Atölyeleri; VR/E-Spor/RC Cars/Segway'ler. Gün boyu sahnede DJ ve MC'ler performans sergileyecekler.
22-23 Aralık saat 9.00 – 19.00 arasında girişin ücretsiz olduğu etkinliğe tüm drone ve teknoloji meraklılarını bekliyoruz!
Gün boyu Maslak Sun Plaza önünden her 15 dakikada Ağaoğlu Maslak 1453 Nişantaşı Üniversitesi Neotech Kampüsü’ne ücretsiz servisler olacak. 


LIFECELL 


Lifecell, müşterilerinin iletişim ve eğlence ihtiyaçlarını karşılayarak, interneti müşterileri için daha ulaşılabilir, daha kolay ve daha faydalı kılan, böylelikle müşterilerine daha fazla yaratmak, daha fazla paylaşmak, daha fazla ilham vermek ve daha fazla gelişmek için imkan sunan yeni nesil dijital operatör markasıdır.
Lifecell, Türkiye’de ve global pazarda; %100 dijital hizmet veren, müşterilerine gelişen teknolojiler, dijital servisler ve yenilikçi çözümlerle daha fazlasını sunan ve «akıllı sınırsız internet» deneyimi sağlayan yeni nesil operatör olmayı hedefler.
Lifecell Tech Drone League’de iletişim Türkiye’nin sevilen mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulaması BiP’teki Lifecell TDL kanalı üzerinden yapılacak. Lifecell Tech Drone League ile ilgili son gelişmelerden haberdar olmak, etkinlik alanında yapılacak ücretsiz eğitimlere katılmak ve sürprizleri kaçırmamak için BiP uygulamasında Keşfet bölümündeki Lifecell TDL kanalını takip etmeyi unutmayın. Lifecell Tech Drone League’de dünyaca ünlü drone pilotları Türkiye’nin yerli ve milli arama motoru Yaani’de drone’larla ilgili en çok aranan soruları cevaplayacak. Katılımcılar etkinlik fotoğraflarına akıllı depolama uygulaması lifebox üzerinden ulaşabilecek.


TECH DRONE LEAGUE VE TDL DRONE SPORLARI KULÜBÜ DERNEĞİ 


TDL, projeleri, etkinlikleri ile Türkiye'nin drone, drone sporları konusunda profesyonelleşmiş markasıdır.  
TDL Kurumsal Yapısı;
Yarışlar :  Lig Etap Yarışları , Dronemanya Şov Yarışları , United Drone Races, E-Spor 
Akademi: Eğitim ; Drone Do it Yourself , First Person View Pilot Eğitimleri Nişantaşı Üniversitesi TDL Sürekli Eğitim Merkezi 
Üretim ; TDL Yarış Drone u (TDL/ X-01 ) , Swarm Uçuş Droneları (Çoklu, ışıklı drone şovları)
Tanıtım: TDL  Etap Yarışları TV Programları, Dronemanya Şov Yarışları TV Programları, United Drone Races TV Programları (TV8,5)
Store: Drone, RC, VR, Teknolojik Ürünler (Nişantaşı Üniversitesi Neotech Kampüsü )
Pist: Yerel yönetimler ile birlikte oluşturulacak halka açık antrenman pistleri
TDL Drone Sporları Kulübü Derneğimiz yeterliliği olan drone pilotlarına sporcu lisans verme yetkisine sahiptir.

 

GELECEĞİN MESLEĞİ DRONE PİLOTLUĞU


TDL 2018 yılında hayata geçireceği e-spor turnuvaları ve United Drone Races (üniversite, okullar ve kulüplerden oluşan altyapı ligi) yanı sıra 4 etap yarışı gerçekleştirecektir. 


Ayrıca, Maslak 1453 Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Kampüsü'nde açtığı ilk TDL Store / Akademi ‘de Drone Do it Yourself ve FPV ( First Person View ) uçuş eğitimlerine de başlamıştır. 


2019 sezonunda pilotların TDL droneları ile uçabilmesi için ise üretimlerin ve senkron drone uçuş şovlarının üretimleri için Nish Partnerimiz Nişantaşı Üniversitesi ile Ar-Ge çalışmalarına başlanmıştır. 


TDL, TV8,5 TELEVİZYON PROGRAMLARIMIZ


Bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi TDL etap yarışları, TV8 & TV8,5'un tanıtım desteği ile TV8,5'ta 60 dakikalık TV programı olarak yarışlardan sonra yayınlanacaktır.
Geniş kitlelere ulaşan Dronemanya şov yarışlarımızın 20 dk.lık toplam 4 adet TV8,5 'ta televizyon programı yayınlanacaktır.  


10 etaptan oluşan deplasmanlı lig, United Drone Races yarışları da 20 dk.lık toplam 3 adet  TV programımız TV8,5’ta yayınlanacaktır.

 

Lifecell Tech Drone League Final Yarışı 


Sponsorlarımız; 
İsim Sponsoru – Lifecell 
Medya Sponsoru – TV8,5 
Medya Sponsoru – Kral Pop Radyo
Teknik Destek Sponsoru– ImmersionRC 

İş Ortaklarımız; 
Nişantaşı Üniversitesi 
Urban Bug 
DJI Türkiye 
Darüşşafaka Eğitim Kurumu
CSKA Moskova Türkiye Organizasyonu
Goldmaster
Gufo Ajans 
Mutasyon Yapı
3D Market 
KatVR
Segway 
Tuhaf Şeyler 

Detaylı Bilgi ve Görseller İçin;
Tech Drone League / TDL Drone Sporları Kulübü
www.techdroneleague.com   www.facebook/techdroneleague
techdroneleague

gmail.com 
0535 309 57 41  l  0530 666 77 66