LGS sonuçlarına bakmak isteyen genç kız şoka uğradı! Cevap kağıdı kayboldu...

Osmaniye'de yaşayan Pınar Akbaş, LGS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından MEB üzerinden sınav sonucunu görüntülemek istedi. Genç kız sonuç sayfasını açtığında ise büyük bir şoka uğradı. Pınar Akbaş, bugün açıklanan sınav sonucunda “Sınavı iptal edildi” yazısını görünce üzüntüye boğuldu.

Yayınlanma Tarihi: 16.07.2020 19:17
Değiştirme Tarihi: 16.07.2020 19:17
LGS sonuçlarına bakmak isteyen genç kız şoka uğradı! Cevap kağıdı kayboldu...

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları bugün açıklandı. Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan ve sınav sonucuna bakmak isteyen Pınar Akbaş ise sorgulama ekranını açtığında büyük bir şokla karşılaştı. Genç kız bugün açıklanan sınav sonucunda “Sınavı iptal edildi” yazısını görünce üzüntüye boğuldu.

Sınavda cevap kağıdı kaybolan Pınar Akbaş, “Tüm arkadaşlarımın sınav sonucu açıklandı benimki açıklanmadı. Sınavım iptal edilmiş olarak görülüyor. Yanlışım veya doğrum kaç soru olursa olsun ben sonucumu görmek isterdim. Bundan sonra ne olacak bilmiyorum. Ailem beni özel okula göndermek istiyor. Sanırım öyle olacak” dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

"YETKİLİLER BİZE BİR ŞEY SÖYLEMİYOR"

Kızının hakkını sonuna kadar arayacaklarını belirten annesi Sevgi Akbaş ise, “Bugün sınav sonucu açıklandı, herkesin sonucu açıklandı benim kızımın sonucu açıklanmadı sınava girmedi görünüyor. Çok üzgünüz kızım da çok üzgün. 10 puan da alsa 100 puan da alsa bu sonucu görmek isterdik. Yetkililer de bize bir şey söylemiyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kimse bizi arayıp sorup bilgilendirme yapmıyor. Bugün gidip dava açacağız. Sanırım birde idari soruşturma açılmış bilgimiz bu kadar” şeklinde konuştu.

Bu arada, milli eğitim müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapmadı.